WSPIERAMY CIĘ W DRODZE NA SZCZYT

TRENING

Odpowiednio zaplanowany trening, wysoka wydolność i sprawny układ ruchu, to klucz do efektywnego i szybkiego zdobywania górskich szczytów. Chcesz zrealizować swoje górskie marzenia? Nasi trenerzy Ci w tym pomogą! Praca z trenerem pozwoli Ci zmaksymalizować szanse na powodzenie w osiągnięciu Twojego górskiego celu, przy jednoczesnym dbaniu o regenerację i zapobieganie kontuzjom.

Przygotowaliśmy już zarówno osoby początkujące, które  dopiero zaczynają swoją przygodę z górami jak i prowadziliśmy treningi przygotowujące na wysokogórskie szczyty (Everest, Pik Lenina, Broad Peak itp.). Wśród naszych podopiecznych jest też dużo biegaczy górskich oraz długodystansowców. Powiedz nam jaki jest Twój cel, a razem go osiągniemy 💪

plany-treningowe-adam-bielecki-forma-na-szczyt-3

Dzięki współpracy z trenerem:

 • profesjonalnie przygotujesz się do wypraw górskich, trekkingów, szlaków długodystansowych, czy biegów górskich

 • poprawisz swoją sprawność fizyczną i kondycję

 • będziesz trenował/a bezpiecznie, minimalizując ryzyko kontuzji

 • poznasz różne formy treningu

 • poszerzysz swoją wiedzę z zakresu treningu i przygotowania do wysiłku w górach

 • dowiesz się co oprócz treningu wpływa na Twoją kondycję i osiągnięcia

 • będziesz mógł/a wykonać dobry i skuteczny trening, gdziekolwiek jesteś (konsultacje odbywają się online, a trenerzy dopasowują trening do Twoich możliwości)

Wybierz plan treningowy dopasowany do Twojej pasji

OPINIE

Dzięki systematycznym treningom pod czujnym okiem Formy na Szczyt, zdecydowanie podniosłem swój poziom sportowy, wyszedłem z kontuzji, a także zyskałem wiedzę pomocną w unikaniu kolejnych. Serdecznie Polecam.

Adam Bielecki współpraca z Formą na Szczyt

Adam Bielecki - himalaista

Dzięki współpracy z Fns zrealizowałam swoje cele. To co wyróżnia FNS to holistyczne podejście do treningu oraz zwrócenie uwagi na regenerację i zapobieganie kontuzjom. Jest to niezmiernie ważne, gdy mówimy o treningu amatorów, którzy muszą pogodzić trening z codziennymi obowiązkami.

Dorota Szparaga współpraca z Formą na Szczyt

Dorota Szparaga - pokonuje szlaki długodystansowe

Praca z FNS przygotowała mnie fizycznie do dużych wyzwań i wypraw: trawersu Grenlandii, zimowego przejścia Islandii, wspinaczek na Pik Lenina, Chan Tengri i Aconcaguę czy przejścia 1100 km polskich gór zimą. Treningi przygotowały do długotrwałego i czasem ekstremalnego wysiłku w zimnie i na dużych wysokościach. Praca nad żywieniem pomogła zaplanować dietę, która wspomagała te przedsięwzięcia. A wsparcie psychologa zwiększyło uważność i panowanie nad emocjami w decydujących chwilach. Pomoc FNS to dla mnie nowy poziom działania. Polecam gorąco!

Łukasz Supergan

Łukasz Supergan - podróżnik, człowiek gór

Treningi z Formą na Szczyt motywują do regularności i do stawiania sobie kolejnych wyzwań. Zaczynając współpracę twierdziłam, że biegi górskie nie są dla mnie. Po kilku miesiącach treningów z Karolem ukończyłam “Bestyjkę – Piekło Czantorii”, a ostatnio “Nocną Dychę TWT”. Dziś szukam kolejnego celu. Dzięki systematyczności czuję jak forma cały czasz rośnie i to jest największa motywacja.

Edyta podopieczna Formy na Szczyt

Edyta - uwielbia biegi górskie i trekkingi

Z Formą na Szczyt współpracuje drugi rok w zakresie planów treningowych, żywienia i ostatnio przygotowania mentalnego. Plany treningowe to nie tylko przysłowiowe bieganie, ale wszelkie aktywności, które wpływają na dyscyplinę bazową. Czy działają?
Po roku VO2Max z 45 ml/kg/min zwiększyłem do 53 ml/kg/min,
a zdobywając Kilimandżaro pomagałem lokalnym przewodnikom przy ataku szczytowym😊
Gorąco polecam !!!

Mariusz podopieczny Formy na Szczyt

Mariusz - zdobywa szczyty

Nasi trenerzy

trener specjalizujący się w przygotowaniu wydolnościowym i treningowym do wypraw górskich. Przygotowywał m.in członków Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018. Ukończył AWF w Poznaniu, gdzie przeprowadził badania z udziałem alpinistów, które zostały opublikowane w High Altitude Medicine & Biology – prestiżowym czasopiśmie dot. medycyny i fizjologii wysokogórskiej. Jest wielkim miłośnikiem wspinaczki górskiej i sportowej.

trenerka w naszym zespole. Absolwentka Gdańskiego AWFu, fizjoterapeutka, trenerka przygotowania motorycznego. Na co dzień zajmuję się głównie problemami układu ruchu, ortopedią urazową oraz prewencją kontuzji. Opiekuję się sportowcami zawodowymi oraz amatorami. Pracowała z kadrą narodową kanadyjkarek juniorek, zawodniczkami klasy mistrzowskiej gimnastyki sportowej, tenisistami, lekkoatletami, triathlonistami, piłkarzami oraz siatkarzami. W górach jest o każdej porze roku, czy to w skale czy w lodzie.

trener przygotowania wydolnościowego i motorycznego, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum na kierunku fizjoterapia. Współpracuje (zarówno trenersko jak i fizjoterapeutycznie) z zawodnikami skialpinizmu, biegów górskich oraz wspinaczami, a także przygotowuje uczestników wypraw wysokogórskich. Szymon w naszym zespole jest najbardziej multidyscyplinarnym trenerem. Posiada doświadczenie i  wiedzę z zakresu treningu do wypraw i trekkingów, skialpinizmu, narciarstwa zjazdowego, treningu kolarskiego, biegowego i wspinaczkowego. 

Może się pochwalić takimi osiągnięciami jak:

 • Narciarsko i skiaplinistycznie – zjazd z wysokości 5800 m n.p.m w Kirgistanie, 15 lat doświadczenia jako instruktor narciarstwa , 10 lat doświadczenia ze skitouringiem.
 • Rowerowo: 500km w 48h po Górach Sowich, Górach Złotych i w Masywie Ślęży.
 • Wspinaczkowo: drogi sportowe do poziomu 6.3, w boulderingu 7, wspina się też wielowyciągowo w Tatrach.
 • Biegowo: własne projekty biegowe (np. 34,7km w Tatrach, 2320m przewyższenia w czasie 5:06h)

trener przygotowania wydolnościowego w biegach długich i ultra, trener medyczny, fizjoterapeuta. Absolwent fizjoterapii AWF w Katowicach. Łączy pracę trenera biegania z pracą fizjoterapeuty co pozwala mu kompleksowo podejść do kwestii urazów i treningu motorycznego. Na co dzień wykonuje pracę indywidualną zarówno z amatorami sportu jak i osobami na poziomie mistrzostwa sportowego, dzięki czemu posiada bardzo cenne i szerokie doświadczenie. Interesuje się monitorowaniem zmęczenia i obciążeń treningowych w celu prewencji kontuzji. W górach można go spotkać na beskidzkich i tatrzańskich szlakach, a także podczas imprez biegowych.

absolwent AWF Wrocław (specjalność trener), trener lekkoatletyki II klasy, trener biegowy, trener personalny. Były członek kadry narodowej w biegach średnich. Półfinalista Mistrzostw Świata kadetów, 3-krotny Mistrz Polski, 6-krotny medalista Mistrzostw Polski. Na co dzień prowadzi własne studio treningu personalnego a w wolnym czasie biega po górach, jeździ na rowerze szosowym, wspina się i przerzuca żelazo na siłowni. Może pochwalić się rekordem życiowym na 800 m w czasie 1:49 min, czy rekordem na 1000 m w czasie 2:27 min.

absolwentka wrocławskiego AWF-u, od 2018 roku pracuje jako trener personalny. Na co dzień pomaga rozwijać siłę i kondycję fizyczną zarówno u osób początkujących jak i kontynuujących swoją przygodę z aktywnością. Sama jest wielką miłośniczką gór, a na swoim koncie ma już między innymi szczyty cztero i pięciotysięczne. Również wspina się w górach oraz w skałach. Jest również instruktorką narciarstwa także żadna górska aktywność nie jest jej obca. Co ważne, interesuje się sportami górskimi od strony naukowej. Przeprowadziła badania naukowe z udziałem wspinaczy. Stale poszerza swoją wiedzę na temat wpływu wysokości na organizm człowieka.

Wszystkie prawa zastrzeżone.