WSPIERAMY CIĘ W DRODZE NA SZCZYT

KONSULTACJE TRENERSKIE

Skorzystaj z profesjonalnej porady dotyczącej treningu kondycyjnego, ćwiczeń rehabilitacyjnych po powrocie z kontuzji czy treningów sprawnościowych.
Nasze konsultacje trenerskie są dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

W jakich obszarach możemy doradzić Ci podczas konsultacji?

Dobór treningów pod kątem redukcji masy ciała

Nasi trenerzy przedstawią Ci propozycje treningów, które  pomagają w skutecznym spalaniu tłuszczu oraz redukcji masy ciała. Trener uwzględni Twoje  indywidualne potrzeby, dobierając ćwiczenia aerobowe i siłowe, które przyspieszają procesy metaboliczne, poprawiają kondycję i pomagają w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. W trakcie konsultacji uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz dowiesz się, w jaki sposób trenować.

Unikanie kontuzji i porady w zakresie wyjścia z kontuzji świadczone przez fizjoterapeutów z górskim doświadczeniem

Nasz zespół specjalistów skupia się na zapobieganiu kontuzjom oraz pomocy w rehabilitacji, również wykorzystując swoje doświadczenie w kontekście przygotowania do wypraw górskich. Fizjoterapeuci dobierają indywidualne ćwiczenia i strategie, które minimalizują ryzyko urazów oraz wspierają zdrowe i skuteczne powrót do treningów. Przedstawimy Ci, jaka jest najlepsza ścieżka rehabilitacji, a jeśli będzie to możliwe, to zalecimy ćwiczenia, które pomogą Ci szybciej wrócić do formy.

Ocena Twojego aktualnego poziomu formy i przygotowania do wyprawy czy biegu górskiego (na podstawie wykonanych jednostek treningowych)

Nasz trener oceni Twój aktualny poziom formy. Przejdziesz przez obszerny wywiad trenerski i trener oceni zrealizowane przez Ciebie treningi (m.in. zapisane treningi  w  aplikacjach treningowych). Porozmawiamy o Twoim aktualnym stanie wytrenowania, doświadczeniach ze sportem oraz celach.   Na tej podstawie otrzymasz rekomendacje dotyczące obszarów, które wymagają poprawy oraz konkretne cele, które należy osiągnąć przed wyprawą lub biegiem górskim.

Osoby współpracujące z nami przygotwują się do biegów górskich na każdym poziomie zaawansowania.

Pomoc w ocenie aktualnie wykonywanego treningu i zalecenia ew. zmiany w programie treningowym

Doradzimy Ci w ew. zmianach już wykonywanego przez Ciebie treningu. Nasza usługa obejmuje analizę Twojego obecnego planu treningowego oraz identyfikację jego ewentualnych słabości. Trener może zasugerować zmiany, które zwiększą efektywność ćwiczeń, poprawią Twoją wydolność i pozwolą lepiej przygotować się do biegu lub wyprawy górskiej.

Strategia zdobywania aklimatyzacji podczas wyprawy górskiej

Nasi eksperci opracują dla Ciebie skuteczne metody aklimatyzacji, które pomogą Twojemu organizmowi przystosować się do zmieniających się warunków wysokościowych. Zaproponujemy optymalną strategię aklimatyzacji dopasowaną do czasu Twojej wyprawy, celu i stanu Twojego wytrenowania.

Strategia przygotowania do biegu górskiego na podstawie Twoich aktualnych doświadczeń

Wykorzystując Twoje dotychczasowe osiągnięcia, nasz trener opracuje plan startowy i taktykę na bieg górski. Strategia ta będzie uwzględniać Twoje mocne strony, słabości oraz indywidualne cechy. Zapewni optymalne tempo, rozkład sił na podejściu oraz wskazówki dotyczące nawodnienia i żywienia, aby maksymalizować Twoje osiągnięcia.

Ocena aktualnego obciążenia treningowego (work load) i proces regeneracji

Nasi specjaliści sprawdzą, czy Twoje obciążenie treningowe jest odpowiednie dla Twoich celów i możliwości. Zasugerujemy Ci wykonanie serii testów i badań, które mogą pomóc ocenić Ci, w jakiej dyspozycji jest aktualnie Twój organizm.  Po tych zaleceniach, w trakcie kolejnej konsultacji otrzymasz poradę dotyczącą ew. zmian w treningach, sposobów regeneracji, co pozwoli utrzymać równowagę między wysiłkiem a odpoczynkiem.

Pomoc w doborze celów sportowych i górskich

Nasz trener porozmawia z Tobą na temat  Twoich celów i planów oraz aktualnych doświadczeń i możliwości. Pomoże Ci określić realne cele sportowe oraz górskie. Wspólnie zastanowicie się nad długoterminowymi planami, a także nad wyprawami lub biegami górskimi, które dostarczą niezapomnianych wrażeń oraz poszerzą Twoje doświadczenie.

Szkolenie w zakresie używania aplikacji treningowych takich jak Polar beat, Garmin connect czy Suunto

Nasza usługa obejmuje wsparcie w zakresie obsługi popularnych aplikacji treningowych. Nasi eksperci przekażą Ci wiedzę na temat ich funkcjonalności, pokażą, jak monitorować postępy, analizować dane i efektywnie wykorzystywać te narzędzia w codziennym treningu. Dzięki temu zyskasz pełną kontrolę nad swoim przygotowaniem do wypraw górskich i biegów.

Zazwyczaj, aby przekazać większość informacji potrzebujemy jednej konsultacji, jednak jeśli masz wiele pytań lub chcesz szczegółowo przeanalizować swoje treningi, to jedna konsultacja może nie być wystarczająca. Najczęściej sugerujemy 2 lub 3 konsultacje trenerskie w przypadku analizy obecnego planu treningowego, oceny obciążenia treningowego lub zaleceń dotyczących aklimatyzacji w kontekście kilkutygodniowych wypraw górskich.

W skład konsultacji wchodzi:
  1. Wywiad zdrowotny pod kątem aktywności fizycznej oraz przygotowania treningowego.

  2. Analiza wywiadu treningowego

  3. Podstawowe szkolenie z zakresu przygotowania kondycyjnego.

  4. Wstępne zalecenia treningowe dotyczące przygotowania fizycznego do celu górskiego/biegowego.

Czas trwania konsultacji: 60 minut
Koszt: 199 zł
Zapisz się wysyłając do nas przez formularz poniżej ⤵

Nasi trenerzy:

trener specjalizujący się w przygotowaniu wydolnościowym i treningowym do wypraw górskich. Przygotowywał m.in członków Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018. Ukończył AWF w Poznaniu, gdzie przeprowadził badania z udziałem alpinistów, które zostały opublikowane w High Altitude Medicine & Biology – prestiżowym czasopiśmie dot. medycyny i fizjologii wysokogórskiej. Jest wielkim miłośnikiem wspinaczki górskiej i sportowej.

trenerka w naszym zespole. Absolwentka Gdańskiego AWFu, fizjoterapeutka, trenerka przygotowania motorycznego. Na co dzień zajmuję się głównie problemami układu ruchu, ortopedią urazową oraz prewencją kontuzji. Opiekuję się sportowcami zawodowymi oraz amatorami. Pracowała z kadrą narodową kanadyjkarek juniorek, zawodniczkami klasy mistrzowskiej gimnastyki sportowej, tenisistami, lekkoatletami, triathlonistami, piłkarzami oraz siatkarzami. W górach jest o każdej porze roku, czy to w skale czy w lodzie.

trener przygotowania wydolnościowego i motorycznego, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum na kierunku fizjoterapia. Współpracuje (zarówno trenersko jak i fizjoterapeutycznie) z zawodnikami skialpinizmu, biegów górskich oraz wspinaczami, a także przygotowuje uczestników wypraw wysokogórskich. Szymon w naszym zespole jest najbardziej multidyscyplinarnym trenerem. Posiada doświadczenie i  wiedzę z zakresu treningu do wypraw i trekkingów, skialpinizmu, narciarstwa zjazdowego, treningu kolarskiego, biegowego i wspinaczkowego. 

Może się pochwalić takimi osiągnięciami jak:

  • Narciarsko i skiaplinistycznie – zjazd z wysokości 5800 m n.p.m w Kirgistanie, 15 lat doświadczenia jako instruktor narciarstwa , 10 lat doświadczenia ze skitouringiem.
  • Rowerowo: 500km w 48h po Górach Sowich, Górach Złotych i w Masywie Ślęży.
  • Wspinaczkowo: drogi sportowe do poziomu 6.3, w boulderingu 7, wspina się też wielowyciągowo w Tatrach.
  • Biegowo: własne projekty biegowe (np. 34,7km w Tatrach, 2320m przewyższenia w czasie 5:06h)

trener przygotowania wydolnościowego w biegach długich i ultra, trener medyczny, fizjoterapeuta. Absolwent fizjoterapii AWF w Katowicach. Łączy pracę trenera biegania z pracą fizjoterapeuty co pozwala mu kompleksowo podejść do kwestii urazów i treningu motorycznego. Na co dzień wykonuje pracę indywidualną zarówno z amatorami sportu jak i osobami na poziomie mistrzostwa sportowego, dzięki czemu posiada bardzo cenne i szerokie doświadczenie. Interesuje się monitorowaniem zmęczenia i obciążeń treningowych w celu prewencji kontuzji. W górach można go spotkać na beskidzkich i tatrzańskich szlakach, a także podczas imprez biegowych.

absolwent AWF Wrocław (specjalność trener), trener lekkoatletyki II klasy, trener biegowy, trener personalny. Były członek kadry narodowej w biegach średnich. Półfinalista Mistrzostw Świata kadetów, 3-krotny Mistrz Polski, 6-krotny medalista Mistrzostw Polski. Na co dzień prowadzi własne studio treningu personalnego a w wolnym czasie biega po górach, jeździ na rowerze szosowym, wspina się i przerzuca żelazo na siłowni. Może pochwalić się rekordem życiowym na 800 m w czasie 1:49 min, czy rekordem na 1000 m w czasie 2:27 min.

absolwentka wrocławskiego AWF-u, od 2018 roku pracuje jako trener personalny. Na co dzień pomaga rozwijać siłę i kondycję fizyczną zarówno u osób początkujących jak i kontynuujących swoją przygodę z aktywnością. Sama jest wielką miłośniczką gór, a na swoim koncie ma już między innymi szczyty cztero i pięciotysięczne. Również wspina się w górach oraz w skałach. Jest również instruktorką narciarstwa także żadna górska aktywność nie jest jej obca. Co ważne, interesuje się sportami górskimi od strony naukowej. Przeprowadziła badania naukowe z udziałem wspinaczy. Stale poszerza swoją wiedzę na temat wpływu wysokości na organizm człowieka.

Zostaw do siebie kontakt. Damy Ci znać jak będzie wyglądało Twoje indywidualne przygotowanie w góry

Wszystkie prawa zastrzeżone.