WSPIERAMY CIĘ W DRODZE NA SZCZYT

PLANY TRENINGOWE

Marzy Ci się zdobycie wysokiej góry lub udział w wysokogórskim trekkingu? Sprawdź jak możesz przygotować się z nami do swoich górskich celów. 

Z kim najczęściej współpracujemy w przygotowaniu do wypraw górskich ?

Najczęściej zgłaszają się do nas osoby, które  rozpoczynają swoją przygodę z górami wysokimi. Jest też część osób, która zgłasza się do nas ponieważ źle czuły się podczas wyprawy lub miały niewystarczającą formę aby zdobyć wymarzoną górę.  Większość osób, która przygotowuje się  z nami w oparciu o plan przygotowujący do wypraw górskich to miłośnicy wędrówek górskich, którzy planują wyjazd na wysoką górę lub chcą wziąć udział w wysokogórskim trekkingu.  Najczęściej  zgłaszają się do nas osoby, którym marzy się wejście na czterotysięczniki alpejskie, przygotowują się do trekkingu w Himalajach lub Karakorum oraz chcą wejść na Kaukazkie szczyty. Spora część osób przygotowuje się z nami na Kilimanjaro oraz do zdobycia sześciotysięczników w Ameryce Południowej.

Plany treningowe z FNS
Osoby współpracujące z nami przygotwują się do trekkingów oraz wypraw górskich. Wspieramy osoby, na każdym poziomie zaawansowania.

Jak wygląda przygotowanie treningowe do wypraw?

Dobieramy ćwiczenia i aktywności fizyczne stricte pod Twoje cele i możliwości. Najważniejsze jest, aby trening był dopasowany do Twojego organizmu, dlatego do każdej współpracy podchodzimy indywidualnie. Dopasowujemy rozkład ćwiczeń do Twoich możliwości czasowych. Nie zawalimy Cię ogromną ilością treningów, jeśli Twój grafik  na to nie pozwala. Większość naszych podopiecznych to ambitne osoby, które mają sporo obowiązków zawodowych i prywatnych. Zdajemy sobie sprawę, że trening musi być dostosowany do możliwości czasowych, dlatego nasi trenerzy w pierwszej kolejności układają ćwiczenia w taki sposób, aby czas trwania treningów był zgodny z Twoim kalendarzem. Dodatkowo nasi trenerzy regularnie konsultują się z Tobą w trakcie przygotowań. Pierwsza konsultacja jest obszerna i trwa 60 minut. Zbieramy dla nas ważne informacje w zakresie zdrowia, kontuzji, doświadczenia ze sportem oraz Twoich możliwości czasowych. Następne konsultacje trwają do 30 minut, podczas których analizujemy zrealizowane treningi, korygujemy ew. błędy oraz ustalamy cele treningowe na kolejne dni. Co ważne, dbamy o Twoją motywację i skuteczność w działaniu. Współpraca z trenerem to nie tylko rozpiska treningowa”, ale przede wszystkim budowanie relacji i wspieranie Ciebie w dążeniu do wzrostu formy, również w przypadku trudniejszych momentów i spadku motywacji.

Rozpocznij współpracę trenerską już od 490 zł miesięcznie. Złoś się do nas i zacznij budować swoją formę na szczyt !

Czy dam radę trenować systematycznie?

Nasze statystyki treningowe pokazują, że jeśli ktoś przejdzie przez pierwszych 8 tygodni planu treningowego, to w kolejnych miesiącach regularna aktywność fizyczna staje się nawykiem i codziennością. Dla większości osób największym problemem w utrzymaniu systematyczności treningowej jest brak planu lub brak realnego i mierzalnego celu. Nakreślenie planu oraz ram czasowych w realizacji poszczególnych etapów budowania formy, daje perspektywę osiągnięcia celu. Przy dobrym dopasowaniu treningów do poziomu aktualnej kondycji oraz możliwości czasowych, staje się to znacznie łatwiejsze. Szczególnie jeśli w trakcie Twoich przygotowań będziesz stosować metodyczny plan treningowy a o wysoki poziom motywacji i wsparcie w realizacji celu zadba trener.

Plany treningowe z FNS
Na zdjęciu 12 naszych podopiecznych w asyście przewodników. 100 % uczestników wyprawy stanęło na szczycie cztertysięcznika m.in dzięki wcześniejszemu przygotowaniu treningowemu.

Jakie korzyści daje regularny trening?

Systematycznie wykonywane ćwiczenia to nie tylko przygotowanie do Twojego górskiego celu. Regularny trening pozwoli Ci wzmocnić mięśnie, zrzucić zbędne kilogramy, zadbać o sylwetkę oraz przygotować się kondycyjnie. Nasi trenerzy, wiedzą jak uniknąć najczęstszych kontuzji. Jeśli np. borykasz się z problemami ze strony układu ruchu (m.in. kręgosłupa, stawu kolanowego itp.), to nasi specjaliści dostosują tak trening, aby zmniejszał on ryzyko wystąpienia kontuzji. Podobnie jest z utratą wagi. Jeśli w pierwszej kolejności będzie dla Ciebie priorytetem spadek masy ciała, to trening będzie ułożony na osiągnięcie tego celu. Jeśli chcesz szybciej poruszać się górach – trening będzie stworzony na te potrzeby. Oprócz wymiernych i policzalnych korzyści ważna jest też sfera mentalna. Nasi podopieczni, na skutek regularnych treningów realizują swoje marzenia oraz mają świadomość, że są przygotowani do swoich celów, dzięki czemu ich efektywność w górach wzrasta. To przekłada się na satysfakcję.

Szkolenie z FNS
Z naszej wiedzy treningowej skorzystały już setki osób. Dzięki współpracy indywidualnej możemy wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie dokładnie pod Twoje potrzeby.

Co wyróżnia trenerów Formy na Szczyt od większości Trenerów Personalnych ?

W Formie na Szczyt nie ma ludzi z przypadku. Misja Formy na Szczyt to dostarczanie jak najwyższej jakości usług dla ludzi gór. Nasza kadra to osoby o wysokim poziomie kultury osobistej, dbająca o poczucie komfortu naszych podopiecznych podczas całego okresu współpracy. Co ważne, wszystkie osoby posiadają wykształcenie wyższe kierunkowe, tzn. ukończyły uniwersytety medyczne lub akademie wychowania fizycznego. Nie znajdziesz u nas trenerów, po weekendowym kursie. Ludzie tworzący Formę na Szczyt są całe życie związani ze sportem oraz górami. Wyróżniają się na tle innych trenerów dużymi sukcesami zawodowymi i pracowitością (m.in. współprace z zawodnikami kadr narodowych, specjalistyczne kursy oraz duże sukcesy osobiste w górach i świecie sportu). Łączą swoją merytoryczną wiedzę ze światem gór, dzięki czemu doskonale wiedzą jak przygotować Cię do Twoich celów.

Program treningowy Formy na Szczyt

Dzięki wspólpracy z setkami osób, wiemy jak przygotować Cię do Twoich górskich celów. Jesteśmy na rynku od 7 lat i w tym czasie współpracowaliśmy zarówno z członkami kadr narodowych (np. zimowa narodowa wyprawa na K2) oraz z osobami, które startowały ze swoją górską przygodą. Dzięki tym  doświadczeniom, stworzyliśmy nasz autorski system treningowy, przez co mamy  bardzo wysoką skuteczność w poprawie formy naszych klientów. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą i zespołem, który przygotowuje pasjonatów gór pod kątem kondycyjnym do trekkingów i wypraw. Współpracując z nami masz pewność, że zalecone ćwiczenia sprawdziły się wcześniej. Z naszej pomocy korzystały m.in takie osoby jak : Adam Bielecki, Monika Witkowska, Dorota Szparaga czy Łukasz Supergan. Najwięcej doświadczenia zdobyliśmy jednak z setkami osób, które rozpoczynały z nami swoje górskie przygotowania. 

Współpracując z nami:

Sprawdź opcje współpracy z nami w oparciu o pakiety treningowe.

Pakiet Standard

Plan treningowy dopasowany indywidualnie na podstawie konsultacji, podczas której trener przeprowadza obszerny wywiad i ustala założenia treningowe. Stworzymy dopasowany dla Ciebie plan przygotowania treningowego. Treningi obejmują okres miesiąca i są rozpisywane co dwa tygodnie na podstawie konsultacji i analizy indywidualnego progresu.  Otrzymasz też od nas filmy przedstawiające zasady wykonywania najważniejszych ćwiczeń, które należy realizować celu wzmocnienia mięśni i uniknięcia kontuzji. 

Miesięczny pakiet zawiera:

 • Pierwszą konsultację trenerską – 60 min na podstawie której tworzymy plan treningowy.

 • Raz na dwa tygodnie – 30 min konsultację telefoniczną/video podsumowującą zrealizowany trening.

 • Indywidualny plan treningowy układany na podstawie konsultacji.

 • Filmy z instruktażowe dotyczące wykonywania ćwiczeń wzmacniających oraz treningów rozciągania.

 • Regularne wsparcie trenera w zakresie budowania celów sportowych i górskich.

Miesięczna współpraca z jednym z naszych trenerów – 490 zł

Pakiet Premium

Plan dla osób, które chcą zmaksymalizować swoje szanse na optymalne przygotowanie do celu górskiego i chcą być pod stałą opieką trenerską. Plan jest ustalany na podstawie obszernej konsultacji. Treningi są rozpisywane na tydzień, po czym trenerzy podczas konsultacji analizują progres i przygotowują dalszy plan. Trenerzy analizują wiele czynników wpływających na progres treningowy, m.in. takich jak: ilość godzin snu każdego dnia i w skali tygodnia, poziom wypoczęcia sprawdzany za pomocą testów oceniających zmienność rytmu serca i samych zapisów rytmu serca podczas treningów.

Plan ten jest maksymalnie dopasowany do możliwości Twojego organizmu, a stała współpraca z trenerem pozwala Ci na jak najlepsze przygotowanie do wyprawy w określonym czasie.

Miesięczny pakiet zawiera:

 • Wstępną konsultację online, na podstawie której opracowujemy Twój plan treningowy.

 • Indywidualnie dopasowany plan do możliwości Twojego organizmu.

 • Plan rozpisywany na każdy tydzień.

 • Maksymalnie dopasowany plan do możliwości Twojego organizmu i stylu życia.

 • 1 x w tygodniu konsultację telefoniczną/video podsumowującą zrealizowany trening w danym tygodniu na podstawie,  której trener układa plan treningowy na kolejny tydzień.

 • Filmy instruktażowe dotyczące wykonywania ćwiczeń wzmacniających oraz rozciągania.

Miesięczna współpraca z jednym z naszych trenerów – 690 zł

plany-treningowe-forma-na-szczyt-6

Plany treningowe opracowują​

trener specjalizujący się w przygotowaniu wydolnościowym i treningowym do wypraw górskich. Przygotowywał m.in członków Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018. Ukończył AWF w Poznaniu, gdzie przeprowadził badania z udziałem alpinistów, które zostały opublikowane w High Altitude Medicine & Biology – prestiżowym czasopiśmie dot. medycyny i fizjologii wysokogórskiej. Jest wielkim miłośnikiem wspinaczki górskiej i sportowej.

trenerka w naszym zespole. Absolwentka Gdańskiego AWFu, fizjoterapeutka, trenerka przygotowania motorycznego. Na co dzień zajmuję się głównie problemami układu ruchu, ortopedią urazową oraz prewencją kontuzji. Opiekuję się sportowcami zawodowymi oraz amatorami. Pracowała z kadrą narodową kanadyjkarek juniorek, zawodniczkami klasy mistrzowskiej gimnastyki sportowej, tenisistami, lekkoatletami, triathlonistami, piłkarzami oraz siatkarzami. W górach jest o każdej porze roku, czy to w skale czy w lodzie.

trener przygotowania wydolnościowego i motorycznego, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum na kierunku fizjoterapia. Współpracuje (zarówno trenersko jak i fizjoterapeutycznie) z zawodnikami skialpinizmu, biegów górskich oraz wspinaczami, a także przygotowuje uczestników wypraw wysokogórskich. Szymon w naszym zespole jest najbardziej multidyscyplinarnym trenerem. Posiada doświadczenie i  wiedzę z zakresu treningu do wypraw i trekkingów, skialpinizmu, narciarstwa zjazdowego, treningu kolarskiego, biegowego i wspinaczkowego. 

Może się pochwalić takimi osiągnięciami jak:

 • Narciarsko i skiaplinistycznie – zjazd z wysokości 5800 m n.p.m w Kirgistanie, 15 lat doświadczenia jako instruktor narciarstwa , 10 lat doświadczenia ze skitouringiem.
 • Rowerowo: 500km w 48h po Górach Sowich, Górach Złotych i w Masywie Ślęży.
 • Wspinaczkowo: drogi sportowe do poziomu 6.3, w boulderingu 7, wspina się też wielowyciągowo w Tatrach.
 • Biegowo: własne projekty biegowe (np. 34,7km w Tatrach, 2320m przewyższenia w czasie 5:06h)

absolwentka wrocławskiego AWF-u, od 2018 roku pracuje jako trener personalny. Na co dzień pomaga rozwijać siłę i kondycję fizyczną zarówno u osób początkujących jak i kontynuujących swoją przygodę z aktywnością. Sama jest wielką miłośniczką gór, a na swoim koncie ma już między innymi szczyty cztero i pięciotysięczne. Również wspina się w górach oraz w skałach. Jest również instruktorką narciarstwa także żadna górska aktywność nie jest jej obca. Co ważne, interesuje się sportami górskimi od strony naukowej. Przeprowadziła badania naukowe z udziałem wspinaczy. Stale poszerza swoją wiedzę na temat wpływu wysokości na organizm człowieka.

Mamy nadzieję, że spodobała Ci się nasza oferta i widzisz potencjalną wartość we współpracy. Chętnie wesprzemy Cię w realizacji Twojej górskiej pasji.  Jeśli chcesz rozpocząć z nami współpracę zgłoś się przez ankietę. 

Zeleży Ci na jak najlepszym przygotowaniu do wyprawy?

Wypełnij krótką ankietę - jest to pierwszy krok, po którym skontaktujemy się z Tobą i podejmiemy działania w stronę Twojej lepszej formy 💪

Jeśli nie wiesz czy zaproponowane przez nas rozwiązania trafiają w Twoje potrzeby, zostaw nam do siebie namiar przez ankietę powyżej lub napisz do nas. Chętnie porozmawiamy z Tobą na temat tego jak może wyglądać Twoje przygotowanie treningowe do biegów górskich.  Współpracujemy z osobami z różnymi potrzebami, będącymi w różnym wieku. Rozumiemy, też że możesz mieć pytania i wątpliwości. Jesteśmy otwarci na rozmowę- oddzwonimy lub napiszemy do Ciebie po wypełnieniu ankiety 🙂

Wszystkie prawa zastrzeżone.