WEJDŹ Z NAMI NA SZCZYT

PLANY TRENINGOWE
dla biegaczy górskich

Zbuduj z nami swoją życiową formę.


Trenuj mądrze, systematycznie i zadbaj o swój biegowy progres pod okiem trenerów Formy na Szczyt. Poniżej znajdziesz informację o tym jak wygląda przygotowanie do biegów górskich. 

Jak wygląda przygotowanie treningowe do biegów górskich w Formie na Szczyt?

Przede wszystkim dopasowujemy ćwiczenia do Twojego stylu życia. Wiemy, że jeśli myślisz o treningu z trenerem, to jesteś osobą ambitną i lubisz stawiać sobie wyzwania. Prawdopodobnie Twój grafik jest napięty i masz sporo obowiązków zawodowych oraz prywatnych. Zależy nam, aby trening realizowanie treningu było dla Ciebie możliwe. Dopasowujemy intensywność ćwiczeń do możliwości czasowych oraz grafiku. Nie przytłoczymy Cię ogromną ilością ćwiczeń. Cały trening zostanie ułożony dokładnie pod Twój styl życia i obowiązki.

Współpraca z osobami początkującymi oraz pasjonatami sportu.

Większość osób, które zgłasza się do nas, stawia swoje pierwsze kroki w świecie biegów górskich. Pomagamy miłośnikom rekreacyjnego biegania, osobom startującym w biegach ulicznych oraz już startującym w biegach górskich. Nasza współpraca nie ogranicza się wyłącznie do przygotowania do ultramaratonów i maratonów. Przeciwnie, 95% osób trenujących z nami to początkujący biegacze, trenujący 3-4 x w tygodniu. Nie martw się, jeśli zastanawiasz się, czy Twój poziom formy fizycznej jest wystarczający, aby zacząć z nami swoje przygotowania. Pracujemy z biegaczami na każdym etapie sportowym, szczególnie z osobami, które są na początku swojej biegowej kariery.

Jakie korzyści zdrowotne daje bieganie z trenerem?

Współpracując z trenerem, ćwiczysz w usystematyzowany sposób, według metodycznego planu pozwalającego na stały wzrost formy i dbanie o zdrowie. Dzięki odpowiednio dobranym treningom możesz uzyskać takie efekty jak redukcja tkanki tłuszczowej, zmniejszenie ryzyka kontuzji oraz poprawa sylwetki. Podczas współpracy z trenerem stawiamy największy nacisk na Twoje samopoczucie. Kluczem do sprawnego biegania jest zdrowy układ ruchu i wyleczenie kontuzji. Jeśli więc borykasz się z kontuzjami, to równolegle z treningami biegowymi będziesz w swoim planie realizować ćwiczenia, które zniwelują Twoje obecne dolegliwości oraz zmniejszą ryzyko występowania innych, najczęstszych kontuzji.

Osoby współpracujące z nami przygotwują się do biegów górskich na każdym poziomie zaawansowania.

Co wyróżnia specjalistów Formy na Szczyt

Nasz team trenerski to przede wszystkim pozytywni, otwarci ludzie z solidnym wykształceniem i doświadczeniem sportowym. W relacji z naszymi podopiecznymi budujemy współpracę opartą na zrozumieniu i zaufaniu. Każdy z naszych trenerów wie jak przygotować biegowo zarówno osoby rozpoczynające przygodę z bieganiem oraz takie, które chcą poprawić swoje wyniki biegowe. Ponadto wszyscy nasi specjaliści są absolwentami akademii wychowania fizycznego lub uniwersytetów medycznych. Nie będziesz współpracować z osobami z przypadku, po weekendowym kursie trenera personalnego. Wierzymy, że tylko wysoka jakość usług i odpowiednie zaangażowanie będzie odpowiedzią na potrzeby miłośników biegania.

3 najmocniejsze strony naszych trenerów to:

Co jeśli nie mam jasno sprecyzowanego celu?

Naszym zadaniem jest bezpieczne wprowadzenie Cię w świat sportu i gór. Jeśli nie masz jasno sprecyzowanego celu, to nasi trenerzy pomogą Ci dobrać go do Twoich możliwości czasowych oraz fizycznych. Takimi celami mogą być np. redukcja masy ciała lub poprawa sylwetki. Wraz z nabieraniem doświadczenia sportowego i wzrostu formy podpowiemy Ci, jakie zawody sportowe lub szlaki górskie są w Twoim zasięgu. Nasi trenerzy, analizując Twoje treningi będą w stanie zaproponować cel dokładnie do Twoich możliwości.

Jak wygląda konsultacja trenerska i analiza treningów?

Stawiamy nacisk na relacje i edukację. Chcemy, aby treningi były dla Ciebie zrozumiałe, dzięki czemu będziesz wiedzieć, jaki jest cel każdego ćwiczenia oraz jaki jest cel długofalowy. Pierwsza konsultacja trwa 60 min. Zbieramy podczas niej wszystkie istotne informacje dotyczące Twoich przyszłych treningów. Rozmawiamy o Twoich potrzebach sportowych, doświadczeniu z aktywnościami sportowymi oraz o tym, jak może wyglądać Twoje przygotowanie. Każda kolejna konsultacja trwa 30 minut. Podczas rozmowy omawiamy zrealizowane treningi, ustalamy cele na następny etap treningów oraz przedstawiamy Ci, jakie treningi muszą być zrealizowane, aby osiągnąć zamierzone rezultaty treningowe. Co ważne, każdy trening wykonywać będziesz z aplikacją treningową, dzięki czemu trenerzy będą mogli dać Ci profesjonalny feedback. Nie będziesz trenować na ślepo, a to pozwoli trenerowi dokładnie zanalizować Twój trening i dopasować ćwiczenia do możliwości i potrzeb organizmu.

Szkolenie z FNS
Z naszej wiedzy treningowej skorzystały już setki osób. Dzięki współpracy indywidualnej możemy wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie dokładnie pod Twoje potrzeby.

Czy możecie mi pomóc jeśli jestem osobą regularnie biegającą i startującą w zawodach?

Nasi trenerzy współpracują zarówno z osobami rozpoczynającymi swoją przygodę ze sportem jak i z profesjonalnymi zawodnikami, wygrywającymi zawody na szczeblu międzynarodowym, czy należącymi do kadry narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Współpracując z nami, masz pewność, że pracujesz z kompetentnymi trenerami. Przeanalizujemy Twój trening i skupimy się na jego słabych stronach. Wzmocnimy te obszary sprawności, nad którymi być może do tej pory nie było odpowiedniej pracy, dzięki czemu, niezależnie od Twojego obecnego poziomu, zauważysz efekty współpracy z trenerem i poprawę swoich osiągów sportowych.

Ile czasu zajmie mi zbudowanie formy?

W zależności od wyjściowego poziomu Twojej formy, pierwsze efekty będą widoczne po około 6 tygodniach trenowania. Po takim czasie zauważysz zmiany w budowie swojego ciała, poprawie sprawności i tempa biegu. Budowanie formy fizycznej jest to proces, który trwa niekiedy miesiącami. Wszystko zależy od Twojego celu oraz punktu startowego. Nie będziemy w tym miejscu obiecywać Ci rewelacyjnej sylwetki w 3 tygodnie. Budowanie stabilnej formy to proces, który wymaga systematyczności. Współpraca z naszymi trenerami na podstawie realnego planu oraz wsparcie w zakresie motywacji i celów niewątpliwie ułatwiają utrzymanie się w regularności treningowej.

Czy dam radę utrzymać regularność w treningach?

Nasze statystyki treningowe pokazują, że jeśli ktoś przejdzie przez pierwszych 8 tygodni planu treningowego, to w kolejnych miesiącach regularna aktywność fizyczna staje się nawykiem i codziennością. Dla większości osób największym problemem w utrzymaniu systematyczności treningowej jest brak planu lub brak realnego i mierzalnego celu. Nakreślenie planu oraz ram czasowych w realizacji poszczególnych etapów budowania formy, daje perspektywę osiągnięcia celu. Przy dobrym dopasowaniu treningów do poziomu aktualnej kondycji oraz możliwości czasowych, staje się to znacznie łatwiejsze. Szczególnie jeśli w trakcie Twoich przygotowań będziesz stosować metodyczny plan treningowy, a o wysoki poziom motywacji i wsparcie w realizacji celu zadba trener.

5 najmocniejszych punktów współpracy z Formą na Szczyt.

1. Trening dopasowany do Twoich możliwości czasowych oraz dostępu do sprzętu sportowego.

2. Regularny kontakt z trenerem.

3. Pomoc w utrzymaniu motywacji.

4. Zmniejszenie ryzyka kontuzji i wzrost formy.

5. Proces, który zmienia Twoje nastawienie do sportu i treningu.

plany-treningowe-bieganie-gorskie-4

Sprawdź opcje współpracy z nami w oparciu o pakiety treningowe.

Pakiet Standard

Plan treningowy dopasowany indywidualnie na podstawie konsultacji, podczas której trener przeprowadza obszerny wywiad i ustala założenia treningowe. Stworzymy dopasowany dla Ciebie plan przygotowania treningowego. Treningi obejmują okres miesiąca i są rozpisywane co dwa tygodnie na podstawie konsultacji i analizy indywidualnego progresu.  Otrzymasz też od nas filmy przedstawiające zasady wykonywania najważniejszych ćwiczeń, które należy realizować celu wzmocnienia mięśni i uniknięcia kontuzji. 

Miesięczny pakiet zawiera:

 • 2 x 30 min konsultacji z trenerem : online
 • W pierwszym miesiącu współpracy dodatkowa 60-minutowa konsultacja “na start”
 • Plan treningowy ułożony na podstawie konsultacji.
 • Filmy z instruktażowe dotyczące wykonywania ćwiczeń wzmacniających.
 • Konsultacje podsumowującą każdy dwutygodniowy okres treningów.

Cena:
Miesięczna współpraca z trenerem biegowym – 490 zł

Pakiet Premium

Plan dla osób, które chcą zmaksymalizować swoje szanse na optymalne przygotowanie do celu biegowego i chcą być pod stałą opieką trenerską. Plan jest ustalany na podstawie obszernej konsultacji. Treningi są rozpisywane na tydzień, po czym trener podczas konsultacji analizuje progres i przygotowuje dalszy plan. Trener analizuje wiele czynników wpływających na progres treningowy, m.in. takich jak: ilość godzin snu każdego dnia i w skali tygodnia, poziom wypoczęcia sprawdzany za pomocą testów oceniających zmienność rytmu serca i samych zapisów rytmu serca podczas treningów.

Plan ten jest maksymalnie dopasowany do możliwości Twojego organizmu, a stała współpraca z trenerem pozwala Ci na jak najlepsze przygotowanie do wyprawy w określonym czasie.

Miesięczny pakiet zawiera:

 • Wstępną konsultację online (60 minut na początku współpracy), na podstawie której opracowujemy Twój plan treningowy.
 • Indywidualnie dopasowany plan do możliwości Twojego organizmu.
 • Plan rozpisywany na każdy tydzień.
 • Maksymalnie dopasowany plan do możliwości Twojego organizmu i stylu życia.
 • 1 x w tygodniu 30 minutową konsultację telefoniczną/video podsumowującą zrealizowany trening w danym tygodniu.
 • Możliwość dwukrotnie zmiany planu treningowego w ciągu miesięcznej współpracy.
 • Filmy instruktażowe dotyczące wykonywania ćwiczeń wzmacniających.

Cena:
Miesięczna współpraca z trenerem biegowym – 690 zł

plany-treningowe-bieganie-gorskie-3
Plany treningowe w formie na szczy - pakiety

OPINIE

Mój trener Sebastian, to bardzo miły człowiek o wielkim sercu. Jedna rzecz mówi o nim wiele więcej – jego praca z niepełnosprawnymi dziećmi. Jego misją jest pomaganie ludziom w dążeniu do celu. Z drugiej strony to bardzo profesjonalny trener, dużo czytający, posiadający bardzo dużą wiedzę. Jest to więc jedna z niewielu osób, od których chcę czerpać wiele umiejętności.

Aleksandr Sorokin - rekordzista w biegach ultra oraz w biegach wielogodzinnych

Sebastian jest naprawdę profesjonalnym, bliskim i metodycznym trenerem. Oprócz posiadania ogromnej wiedzy na temat treningu fizycznego, jest świetnym motywatorem. Jest bardzo blisko, dba o sportowca i rozumie jego mentalność. W krótkim czasie doprowadził mnie do tego, aby znaleźć się w najlepszym fizycznym momencie mojego życia, a także otworzył mój umysł na odkrycie mojego potencjału. Bez wątpienia jest trenerem z wielką zdolnością do ulepszania i wydobywania najlepszej wersji każdego ze swoich sportowców.

Ivan Lopez

Sebastian to świetny trener. Posiada ogromną wiedzę na temat wszystkich aspektów treningu i regeneracji. Widziałem dużą poprawę w moim bieganiu, odkąd zacząłem z nim pracować, on rozumie, jak myślą sportowcy i zawsze poświęci czas na omówienie tego, jak się czuję, czy szkolenie jest dla mnie odpowiednie lub czy jestem zdrowy i wolny od urazów. Sebastian co tydzień rozpisuje mi plan treningowy, zawsze dodaje jakieś urozmaicenie, dzięki czemu trening jest interesujący. Jest świetnym motywatorem i zawsze stara się wydobyć ze mnie to, co najlepsze. Jego doświadczenie jako biegacza, osiąganie wielkich rzeczy na arenie światowej wraz z trenowaniem najlepszych biegaczy na świecie i pomaganie im w biciu światowych rekordów sprawia, że ​​Sebastian jest wyjątkową perspektywą dla każdego. Każdy kto z nim pracuje powinien czuć się zaszczycony i błogosławiony mieć tak wspaniałego trenera.

Nathan Flear

Sebastian jest najlepszym trenerem na świecie. To osoba, która wie, jak doprowadzić swojego sportowca do TOP światowego poziomu. Trener, który uczy, aby osiągać lepsze wyniki. Dużo pracy nad sobą, dobra regeneracja i koncentracja – to wszystko jest jak „mantra”, która działa i jest kluczem do sukcesu. Trener, który wspiera i jest zawsze do dyspozycji w trudnych sytuacjach życiowych, okolicznościach. Pozytywny, wierzy w swojego sportowca, inwestuje całym sercem i pomaga osiągnąć upragnione marzenia. Uczy myśleć i krok po kroku tworzyć siebie na poziomie „najlepszych”. z najlepszych!

Viktoriia Nikolaienko-Bryantseva

Współpracę z Sebastianem zacząłem na początku tego roku. Zaufałem mu ponieważ szkoli najlepszych zawodników na świecie. Już po paru tygodniach wiedziałem że to dobry wybór, padała życiówka za życiówką a wisienką nadzieje torcie był medal mistrzostw polski w biegu 6 godzinnym

Filip Jańczak

Biegowe plany treningowe opracowują

Sebastian Białobrzeski  – może pochwalić się biegowymi sukcesami zarówno w swoim wykonaniu jak i sukcesami podopiecznych – obecnie współpracuje zarówno z zawodnikami na poziomie amatorskim jak i z najlepszymi ultramaratończykami na świecie. 

 • II miejsce na Mistrzostwach Świata w biegi 24 godzinnym ( 267,183 km, Belfast 2017),
 • Zwycięzca Biegu Rzeźnika -100 km (2015,2016),
 • laureat 3-go miejsca w Biegu 7 szczytów -240 km (Lądek Zdrój 2016),
 • V-ce mistrz Polski w biegu 24 h z 2017 roku.
 • Aleksandr Sorokin ( Mistrz Świata 24 h, wielokrotny rekordzista Świata 100 km, 6 h, 12 h, 24 h),
 • Dariusz Nożyński ( dwukrotny Mistrz Polski w biegu na 100 km, 4 krotny zwycięzca Wings For Life),
 • Dominika Stelmach (Vice mistrzyni Świata w biegach górskich 2018, 6 kotna zwyciężczyni Wings For Life, Rekordzistka Europy 100 km),
 • Edyta Lewandowska ( Reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata w biegach górskich, dwukrotna Vice mistrzyni Europy w biegach górskich, maraton 2:33:00),
 • Filip Jańczyk ( Brązowy medalista mistrzostwa Polski w biegu 6-godzinnym, 2022),
 • Ivan Lopez ( Reprezentant Hiszpanii, 2 miejsce w Badwater, 5 zawodnik Mistrzostwa Świata z 2019, 4 miejsce Spartathlon 2021),
 • Ruel Guillaume (Rekordzista Europy w biegu na 50km),
 • Nathan Flear (Reprezentant Wielkiej Brytanii).

A skąd te wszystkie sukcesy?  Sebastian od najmłodszych lat miał styczność ze sportem. Trenował piłkę nożną, a także bieganie. W liceum rozpoczął przygodę w klubie lekkoatletycznym i startował w zawodach na dystansach od 800m do 5 000 m.  Od 2009 cenne doświadczenie zdobywał na AWF w Poznaniu, które ukończył z wyróżnieniem. Od 11 lat trener przygotowania fizycznego w klubie sportowym City Zen Poznań. Jego najmocniejszą stroną są biegi ultramaratońskie. Obecnie jest też trenerem piłki nożnej i nauczycielem Wychowania Fizycznego w Szkole Podstawowej, a także trenerem Przygotowania Fizycznego.

Kamil Żyłka – trener przygotowania wydolnościowego w biegach długich i ultra, trener medyczny, fizjoterapeuta. Absolwent fizjoterapii AWF w Katowicach. Łączy pracę trenera biegania z pracą fizjoterapeuty co pozwala mu kompleksowo podejść do kwestii urazów i treningu motorycznego. Na co dzień wykonuje pracę indywidualną zarówno z amatorami sportu jak i osobami na poziomie mistrzostwa sportowego, dzięki czemu posiada bardzo cenne i szerokie doświadczenie. Interesuje się monitorowaniem zmęczenia i obciążeń treningowych w celu prewencji kontuzji. W górach można go spotkać na beskidzkich i tatrzańskich szlakach, a także podczas imprez biegowych.

 • Ultrabies 44km 4:50h 1msc kat
 • Biegi w Rogoźniku 31km 2:50h  1msc kat
 • Maraton Trzech Jezior 45km 5:08h 23msc open

Patryk Wróbel – absolwent AWF Wrocław (specjalność trener), trener lekkoatletyki II klasy, trener biegowy, trener personalny. Były członek kadry narodowej w biegach średnich. Półfinalista Mistrzostw Świata kadetów, 3-krotny Mistrz Polski, 6-krotny medalista Mistrzostw Polski. Na co dzień prowadzi własne studio treningu personalnego a w wolnym czasie biega po górach, jeździ na rowerze szosowym, wspina się i przerzuca żelazo na siłowni. Może pochwalić się rekordem życiowym na 800 m w czasie 1:49 min, czy rekordem na 1000 m w czasie 2:27 min.

 • 2 miejsce- Górski Bieg Służb Mundurowych 10km
 • 1 miejsce- Prudnicki Półmaraton Górski 21km
 • 1 miejsce- Zimowy Ultramaraton Annogórski 30km

Mamy nadzieję, że spodobała Ci się nasza oferta i widzisz potencjalną wartość we współpracy. Chętnie wesprzemy Cię w realizacji Twojej górskiej pasji.  Jeśli chcesz rozpocząć z nami współpracę zgłoś się przez ankietę. 

Jeśli nie wiesz czy zaproponowane przez nas rozwiązania trafiają w Twoje potrzeby, zostaw nam do siebie namiar przez ankietę powyżej lub napisz do nas. Chętnie porozmawiamy z Tobą na temat tego jak może wyglądać Twoje przygotowanie treningowe do biegów górskich.  Współpracujemy z osobami z różnymi potrzebami, będącymi w różnym wieku. Rozumiemy, też że możesz mieć pytania i wątpliwości. Jesteśmy otwarci na rozmowę- oddzwonimy lub napiszemy do Ciebie po wypełnieniu ankiety 🙂