WSPIERAMY CIĘ W DRODZE NA SZCZYT

PLANY TRENINGOWE
dla biegaczy górskich

Zbuduj z nami swoją życiową formę.
Trenuj mądrze, systematycznie i zadbaj o swój biegowy progres pod okiem trenerów Formy na Szczyt. Poniżej znajdziesz informację o tym jak wygląda przygotowanie do biegów górskich. 

Jak wygląda przygotowanie treningowe do biegów górskich w Formie na Szczyt?

Przede wszystkim dopasowujemy ćwiczenia do Twojego stylu życia. Wiemy, że jeśli myślisz o treningu z trenerem, to jesteś osobą ambitną i lubisz stawiać sobie wyzwania. Prawdopodobnie Twój grafik jest napięty i masz sporo obowiązków zawodowych oraz prywatnych. Zależy nam, aby trening realizowanie treningu było dla Ciebie możliwe. Dopasowujemy intensywność ćwiczeń do możliwości czasowych oraz grafiku. Nie przytłoczymy Cię ogromną ilością ćwiczeń. Cały trening zostanie ułożony dokładnie pod Twój styl życia i obowiązki.

Współpraca z osobami początkującymi oraz pasjonatami sportu.

Większość osób, które zgłasza się do nas, stawia swoje pierwsze kroki w świecie biegów górskich. Pomagamy miłośnikom rekreacyjnego biegania, osobom startującym w biegach ulicznych oraz już startującym w biegach górskich. Nasza współpraca nie ogranicza się wyłącznie do przygotowania do ultramaratonów i maratonów. Przeciwnie, 95% osób trenujących z nami to początkujący biegacze, trenujący 3-4 x w tygodniu. Nie martw się, jeśli zastanawiasz się, czy Twój poziom formy fizycznej jest wystarczający, aby zacząć z nami swoje przygotowania. Pracujemy z biegaczami na każdym etapie sportowym, szczególnie z osobami, które są na początku swojej biegowej kariery.

Jakie korzyści zdrowotne daje bieganie z trenerem?

Współpracując z trenerem, ćwiczysz w usystematyzowany sposób, według metodycznego planu pozwalającego na stały wzrost formy i dbanie o zdrowie. Dzięki odpowiednio dobranym treningom możesz uzyskać takie efekty jak redukcja tkanki tłuszczowej, zmniejszenie ryzyka kontuzji oraz poprawa sylwetki. Podczas współpracy z trenerem stawiamy największy nacisk na Twoje samopoczucie. Kluczem do sprawnego biegania jest zdrowy układ ruchu i wyleczenie kontuzji. Jeśli więc borykasz się z kontuzjami, to równolegle z treningami biegowymi będziesz w swoim planie realizować ćwiczenia, które zniwelują Twoje obecne dolegliwości oraz zmniejszą ryzyko występowania innych, najczęstszych kontuzji.

Osoby współpracujące z nami przygotwują się do biegów górskich na każdym poziomie zaawansowania.

Co wyróżnia specjalistów Formy na Szczyt

Nasz team trenerski to przede wszystkim pozytywni, otwarci ludzie z solidnym wykształceniem i doświadczeniem sportowym. W relacji z naszymi podopiecznymi budujemy współpracę opartą na zrozumieniu i zaufaniu. Każdy z naszych trenerów wie jak przygotować biegowo zarówno osoby rozpoczynające przygodę z bieganiem oraz takie, które chcą poprawić swoje wyniki biegowe. Ponadto wszyscy nasi specjaliści są absolwentami akademii wychowania fizycznego lub uniwersytetów medycznych. Nie będziesz współpracować z osobami z przypadku, po weekendowym kursie trenera personalnego. Wierzymy, że tylko wysoka jakość usług i odpowiednie zaangażowanie będzie odpowiedzią na potrzeby miłośników biegania.

Rozpocznij współpracę trenerską już od 490 zł miesięcznie. Złoś się do nas i zacznij budować swoją formę na szczyt.

3 najmocniejsze strony naszych trenerów to:

Co jeśli nie mam jasno sprecyzowanego celu?

Naszym zadaniem jest bezpieczne wprowadzenie Cię w świat sportu i gór. Jeśli nie masz jasno sprecyzowanego celu, to nasi trenerzy pomogą Ci dobrać go do Twoich możliwości czasowych oraz fizycznych. Takimi celami mogą być np. redukcja masy ciała lub poprawa sylwetki. Wraz z nabieraniem doświadczenia sportowego i wzrostu formy podpowiemy Ci, jakie zawody sportowe lub szlaki górskie są w Twoim zasięgu. Nasi trenerzy, analizując Twoje treningi będą w stanie zaproponować cel dokładnie do Twoich możliwości.

Jak wygląda konsultacja trenerska i analiza treningów?

Stawiamy nacisk na relacje i edukację. Chcemy, aby treningi były dla Ciebie zrozumiałe, dzięki czemu będziesz wiedzieć, jaki jest cel każdego ćwiczenia oraz jaki jest cel długofalowy. Pierwsza konsultacja trwa 60 min. Zbieramy podczas niej wszystkie istotne informacje dotyczące Twoich przyszłych treningów. Rozmawiamy o Twoich potrzebach sportowych, doświadczeniu z aktywnościami sportowymi oraz o tym, jak może wyglądać Twoje przygotowanie. Każda kolejna konsultacja trwa 30 minut. Podczas rozmowy omawiamy zrealizowane treningi, ustalamy cele na następny etap treningów oraz przedstawiamy Ci, jakie treningi muszą być zrealizowane, aby osiągnąć zamierzone rezultaty treningowe. Co ważne, każdy trening wykonywać będziesz z aplikacją treningową, dzięki czemu trenerzy będą mogli dać Ci profesjonalny feedback. Nie będziesz trenować na ślepo, a to pozwoli trenerowi dokładnie zanalizować Twój trening i dopasować ćwiczenia do możliwości i potrzeb organizmu.

Szkolenie z FNS
Z naszej wiedzy treningowej skorzystały już setki osób. Dzięki współpracy indywidualnej możemy wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie dokładnie pod Twoje potrzeby.

Czy możecie mi pomóc jeśli jestem osobą regularnie biegającą i startującą w zawodach?

Nasi trenerzy współpracują zarówno z osobami rozpoczynającymi swoją przygodę ze sportem jak i z profesjonalnymi zawodnikami, wygrywającymi zawody na szczeblu międzynarodowym, czy należącymi do kadry narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Współpracując z nami, masz pewność, że pracujesz z kompetentnymi trenerami. Przeanalizujemy Twój trening i skupimy się na jego słabych stronach. Wzmocnimy te obszary sprawności, nad którymi być może do tej pory nie było odpowiedniej pracy, dzięki czemu, niezależnie od Twojego obecnego poziomu, zauważysz efekty współpracy z trenerem i poprawę swoich osiągów sportowych.

Ile czasu zajmie mi zbudowanie formy?

W zależności od wyjściowego poziomu Twojej formy, pierwsze efekty będą widoczne po około 6 tygodniach trenowania. Po takim czasie zauważysz zmiany w budowie swojego ciała, poprawie sprawności i tempa biegu. Budowanie formy fizycznej jest to proces, który trwa niekiedy miesiącami. Wszystko zależy od Twojego celu oraz punktu startowego. Nie będziemy w tym miejscu obiecywać Ci rewelacyjnej sylwetki w 3 tygodnie. Budowanie stabilnej formy to proces, który wymaga systematyczności. Współpraca z naszymi trenerami na podstawie realnego planu oraz wsparcie w zakresie motywacji i celów niewątpliwie ułatwiają utrzymanie się w regularności treningowej.

Czy dam radę utrzymać regularność w treningach?

Nasze statystyki treningowe pokazują, że jeśli ktoś przejdzie przez pierwszych 8 tygodni planu treningowego, to w kolejnych miesiącach regularna aktywność fizyczna staje się nawykiem i codziennością. Dla większości osób największym problemem w utrzymaniu systematyczności treningowej jest brak planu lub brak realnego i mierzalnego celu. Nakreślenie planu oraz ram czasowych w realizacji poszczególnych etapów budowania formy, daje perspektywę osiągnięcia celu. Przy dobrym dopasowaniu treningów do poziomu aktualnej kondycji oraz możliwości czasowych, staje się to znacznie łatwiejsze. Szczególnie jeśli w trakcie Twoich przygotowań będziesz stosować metodyczny plan treningowy, a o wysoki poziom motywacji i wsparcie w realizacji celu zadba trener.

5 najmocniejszych punktów współpracy z Formą na Szczyt

1. Trening dopasowany do Twoich możliwości czasowych oraz dostępu do sprzętu sportowego.

2. Regularny kontakt z trenerem.

3. Pomoc w utrzymaniu motywacji.

4. Zmniejszenie ryzyka kontuzji i wzrost formy.

5. Proces, który zmienia Twoje nastawienie do sportu i treningu.

plany-treningowe-bieganie-gorskie-4

Sprawdź opcje współpracy z nami w oparciu o pakiety treningowe.

Pakiet Standard

Plan treningowy dopasowany indywidualnie na podstawie konsultacji, podczas której trener przeprowadza obszerny wywiad i ustala założenia treningowe. Stworzymy dopasowany dla Ciebie plan przygotowania treningowego. Treningi obejmują okres miesiąca i są rozpisywane co dwa tygodnie na podstawie konsultacji i analizy indywidualnego progresu.  Otrzymasz też od nas filmy przedstawiające zasady wykonywania najważniejszych ćwiczeń, które należy realizować celu wzmocnienia mięśni i uniknięcia kontuzji. 

Miesięczny pakiet zawiera:

 • Pierwszą konsultację trenerską – 60 min na podstawie której tworzymy plan treningowy.

 • Dwa razy w miesiącu – 30 min konsultację telefoniczną/video podsumowującą zrealizowany trening.

 • Indywidualny plan treningowy układany na podstawie konsultacji.

 • Filmy z instruktażowe dotyczące wykonywania ćwiczeń wzmacniających oraz treningów rozciągania.

 • Regularne wsparcie trenera w zakresie budowania celów sportowych i górskich.

Miesięczna współpraca z jednym z naszych trenerów – 490 zł

Pakiet Premium

Plan dla osób, które chcą zmaksymalizować swoje szanse na optymalne przygotowanie do celu biegowego i chcą być pod stałą opieką trenerską. Plan jest ustalany na podstawie obszernej konsultacji. Treningi są rozpisywane na tydzień, po czym trener podczas konsultacji analizuje progres i przygotowuje dalszy plan. Trener analizuje wiele czynników wpływających na progres treningowy, m.in. takich jak: ilość godzin snu każdego dnia i w skali tygodnia, poziom wypoczęcia sprawdzany za pomocą testów oceniających zmienność rytmu serca i samych zapisów rytmu serca podczas treningów.

Plan ten jest maksymalnie dopasowany do możliwości Twojego organizmu, a stała współpraca z trenerem pozwala Ci na jak najlepsze przygotowanie do wyprawy w określonym czasie.

Miesięczny pakiet zawiera:

 • Wstępną konsultację online, na podstawie której opracowujemy Twój plan treningowy.

 • Indywidualnie dopasowany plan do możliwości Twojego organizmu.

 • Plan rozpisywany na każdy tydzień.

 • Maksymalnie dopasowany plan do możliwości Twojego organizmu i stylu życia.

 • 1 x w tygodniu konsultację telefoniczną/video podsumowującą zrealizowany trening w danym tygodniu na podstawie,  której trener układa plan treningowy na kolejny tydzień.

 • Możliwość dwukrotnie zmiany planu treningowego w trakcie miesiąca. 

 • Filmy instruktażowe dotyczące wykonywania ćwiczeń wzmacniających oraz rozciągania.

Miesięczna współpraca z jednym z naszych trenerów – 690 zł

plany-treningowe-bieganie-gorskie-3

Plany treningowe opracowują​

Kamil Żyłka – trener przygotowania wydolnościowego w biegach długich i ultra, trener medyczny, fizjoterapeuta. Absolwent fizjoterapii AWF w Katowicach. Łączy pracę trenera biegania z pracą fizjoterapeuty co pozwala mu kompleksowo podejść do kwestii urazów i treningu motorycznego. Na co dzień wykonuje pracę indywidualną zarówno z amatorami sportu jak i osobami na poziomie mistrzostwa sportowego, dzięki czemu posiada bardzo cenne i szerokie doświadczenie. Interesuje się monitorowaniem zmęczenia i obciążeń treningowych w celu prewencji kontuzji. W górach można go spotkać na beskidzkich i tatrzańskich szlakach, a także podczas imprez biegowych.

 • Ultrabies 44km 4:50h 1msc kat
 • Biegi w Rogoźniku 31km 2:50h  1msc kat
 • Maraton Trzech Jezior 45km 5:08h 23msc open

Patryk Wróbel – absolwent AWF Wrocław (specjalność trener), trener lekkoatletyki II klasy, trener biegowy, trener personalny. Były członek kadry narodowej w biegach średnich. Półfinalista Mistrzostw Świata kadetów, 3-krotny Mistrz Polski, 6-krotny medalista Mistrzostw Polski. Na co dzień prowadzi własne studio treningu personalnego a w wolnym czasie biega po górach, jeździ na rowerze szosowym, wspina się i przerzuca żelazo na siłowni. Może pochwalić się rekordem życiowym na 800 m w czasie 1:49 min, czy rekordem na 1000 m w czasie 2:27 min.

 • 2 miejsce- Górski Bieg Służb Mundurowych 10km
 • 1 miejsce- Prudnicki Półmaraton Górski 21km
 • 1 miejsce- Zimowy Ultramaraton Annogórski 30km

Mamy nadzieję, że spodobała Ci się nasza oferta i widzisz potencjalną wartość we współpracy. Chętnie wesprzemy Cię w realizacji Twojej górskiej pasji.  Jeśli chcesz rozpocząć z nami współpracę zgłoś się przez ankietę. 

Zbuduj z nami formę do biegów górskich!

Wypełnij krótką ankietę - jest to pierwszy krok, po którym skontaktujemy się z Tobą i przedstawimy Ci możliwości przygotowania się z nami do biegów górskich. 💪

Jeśli nie wiesz czy zaproponowane przez nas rozwiązania trafiają w Twoje potrzeby, zostaw nam do siebie namiar przez ankietę powyżej lub napisz do nas. Chętnie porozmawiamy z Tobą na temat tego jak może wyglądać Twoje przygotowanie treningowe do biegów górskich.  Współpracujemy z osobami z różnymi potrzebami, będącymi w różnym wieku. Rozumiemy, też że możesz mieć pytania i wątpliwości. Jesteśmy otwarci na rozmowę- oddzwonimy lub napiszemy do Ciebie po wypełnieniu ankiety 🙂

Wszystkie prawa zastrzeżone.