Ponad 2000 osób zakupiło książkę i przygotowuje się z jej pomocą w góry.

 • Jedyny poradnik na temat treningu do trekkingów
  i wypraw wysokogórskich w Polsce.

 • Książka uzyskała rekomendację Polskiego Związku Alpinizmu.

 • Polecana dla osób na każdym poziomie zaawansowania górskiego, które chcą poprawić swoją kondycję
  i formę pod kątem gór. 

69,00 

Książka rekomendowana przez

O Autorze 

Karol Hennig – trener specjalizujący się w przygotowaniu treningowym do trekkingów i wypraw wysokogórskich. Absolwent AWF w Poznaniu. Współpracował treningowo z himalaistami Polskiego Związku Alpinizmu oraz członkami Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018.

Wytrenował ponad 500 osób do górskich wyzwań, na różnym poziomie zaawansowania. Jego podopieczni stawali na takich szczytach jak Mont Blanc, Kazbek, Matterhorn, Ama Dablam, Denali, Aconcagua oraz Mount Everest.

Jest założycielem Formy na Szczyt i trenerem szkoleniowcem. W książce dzieli się najważniejszymi informacjami z zakresu treningu kondycyjnego dla pasjonatów trekkingów i wspinaczki wysokogórskiej.

Jakie informacje znajdziesz w książce?

 • Sekrety aklimatyzacji i treningu wysokogórskiego: praktyczne porady, jak adaptować ciało do warunków wysokościowych i jak trenować, by osiągnąć najlepsze wyniki.
 • Planowanie treningu: informacje na temat planowania ćwiczeń, długości treningów, wskazówek dotyczących treningu z plecakiem, dodatkowym ciężarem oraz dopasowania treningu do Twoich stref tętna.
 • Wiedza dla biegaczy górskich: cenne informacje o tajnikach funkcjonowania organizmu w górach, specyfice wysiłku górskiego i strategiach trenowania w warunkach wysokogórskich.
 • Kody QR z linkami do ćwiczeń: w książce znajdują się kody do zeskanowania Twoim telefonem, które przekierują Cię do filmów instruktażowych z ćwiczeniami.
 • Case study: najciekawsze doświadczenia trenerskie, które autor zebrał, w celu przekazania praktycznych wskazówek. 

69,00 

"Od lat to właśnie Karol Hennig jest moim przewodnikiem po świecie przygotowania kondycyjnego do wypraw górskich. Jestem pewny, że jeżeli chcesz dobrze przygotować się do zdobywania swoich „Everestów” to powinnaś/powinieneś przeczytać tę książkę."
Adam Bielecki
Himalaista, pierwszy zimowy zdobywca Broad Peak i Gasherbrum I
"Przygotowując się do swoich wypraw nie raz korzystałam z wiedzy autora tej książki. Polecam książkę wszystkim miłośnikom gór."
Monika Witkowska
Himalaistka, podróżniczka, Zdobywczyni K2 i Korony Ziemi
Wszystkie prawa zastrzeżone.