W tym szkoleniu znajdziesz same konkretne informacje, które pozwolą Ci przygotować się lepiej do górskich wyzwań. Nasz trener Karol Hennig przygotował dla Ciebie 8 tematycznych lekcji, w których wytłumaczone są zagadnienia z zakresu: treningu w oparciu o tętno, układania treningów, planowania ćwiczeń do konkretnych celów oraz unikania kontuzji w górach.
Szkolenie jest skierowane głównie do osób, które chcą przygotować się do górskich trekkingów i wypraw o charakterze alpejskim.
Karol Hennig – trener przygotowania wydolnościowego do wypraw górskich. Przygotowywał m.in członków Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 2017/2018. Wieloletni trener himalaisty Adama Bieleckiego.
Absolwent AWF Poznań. Przeprowadził badania naukowe z udziałem alpinistów w zakresie wysiłku w górach wysokich, które ukazały się w prestiżowym czasopismie naukowym – High Altitude Medicine and Biology. Jego pasją jest przekazywanie specjalistycznej wiedzy w prosty i praktyczny sposób, tak aby miała ona jak najlepsze zastosowanie przez ludzi gór.
Treningiem do wypraw górskich zajmuje się od 8 lat, a jego podopieczni przechodzili często całą drogę górską. Od Tatr po Himalaje. Współpracował zarówno z osobami początkującymi, jak i profesjonalistami, którzy zdobyli takie szczyty jak K2, Gasherbrum I czy Mount Everest.
Dowiesz się, jak kluczowe jest odpowiednie przygotowanie fizyczne i motoryczne do wypraw górskich. Poznasz najważniejsze założenia treningowe, które będą wstępem do dalszych etapów szkolenia.
Nauczysz się, jak strategicznie i świadomie układać plan treningowy, uwzględniając Twoje indywidualne potrzeby, możliwości oraz cele, a także jak zintegrować treningi z codziennymi obowiązkami i pasjami. Dowiesz się, o jakie aspekty należy zadbać jeszcze przed podjęciem się aktywności fizycznej.
Poznasz kluczowe aspekty planowania treningu górskiego, uwzględniając diagnozę układu ruchu, ustalanie tętna maksymalnego oraz wykorzystanie specjalistycznej wiedzy, aby twoje przygotowania były bezpieczne, efektywne i dostosowane do Twojego ciała i zdrowia.
Lekcja koncentruje się na przygotowaniu do aktywności górskich, z naciskiem na treningi o niskiej intensywności i długotrwałe wysiłki. Omówione są różne metody treningowe, takie jak bieżnia, rower czy podejścia górskie, z uwzględnieniem strategii minimalizowania ryzyka kontuzji i maksymalizowania korzyści kondycyjnych.
Nauczysz się jak efektywnie planować treningi, dostosowywać je do Twojego aktualnego poziomu formy. Dowiesz się jka korzystać z różnych stref tętna, aby optymalizować wydolność i osiągać cele górskie bezpiecznie i z przyjemnością.
Poznasz znaczenie treningu siłowego i mobilności w Twoim przygotowaniu do wyzwań górskich. Lekcja ta podkreśla wartość ćwiczeń wielostawowych, rozciągania i koordynacji, dostarczając kluczowych wskazówek, jak zbudować solidną podstawę motoryczną, unikać kontuzji i poruszać się sprawnie po trudnym terenie.
Dowiesz się jak planować ćwiczenia. Lekcja uwzględnia informacje o treningach siłowych, kondycyjnych i mobilności, w kontekście planowania ich w swoim harmonogramie tygodnia. Dowiesz się, jak planować strategię treningu do swojego harmonogramu i poziomu, minimalizując ryzyko kontuzji i maksymalizując wydolność!
Poznasz zasady przygotowania do wyzwań górskich. Dowiesz się jak planować wysiłek ciągły i interwały, aby maksymalnie zwiększyć Twoją wydolność i tempo w terenie.
Rozwijaj swoje umiejętności, zwiększ pewność siebie i ciesz się każdym krokiem na szlaku. Nie zwlekaj, dołącz do nas już dziś i zdobądź przewagę kondycyjną w górach!