O nas

Jesteśmy wielkimi fanami gór, których dodatkowo łączy pasja do dietetyki, medycyny i treningu. Od wielu lat jesteśmy związani z górami  zawodowo, przygotowując miłośników gór do bezpiecznego i skutecznego zdobywania szczytów. Pomagamy przygotować się do górskich celów – od Tatr po Himalaje.

Z naszej wiedzy i doświadczenia skorzystało już ponad 4000 osób, w tym  członkowie klubów wysokogórskich, himalaiści kadry narodowej, ratownicy górscy oraz turyści, chcący zacząć swoją przygodę z górami. Mamy nadzieję również Tobie, będziemy mogli pomóc, w realizacji Twojego górskiego celu 🙂

 

Nasz Zespół

Jadzia Minksztym – Koordynatorka zespołu. Od najmłodszych lat zaangażowana w harcerstwo. Trenuje biegi, wspina się sportowo, a od niedawna rozpoczęła przygodę z alpinizmem. W naszej firmie zajmuje się organizacją pracy zespołu, kontaktem z klientami oraz zarządzaniem procesami. Lubi dobre filmy i książki. Pasjonuje się fotografią i grafiką.

Marta Naczyk – dietetyk sportowy w zespole Forma na Szczyt, łączący pasję do górskich wyzwań wraz z logistyką żywieniową. Zajmuje się żywieniem osób, które przygotowują się do wypraw wysokogórskich, wspinają się i uprawiają sporty wytrzymałościowe (biegi ultra, kolarstwo, triathlon). Pracownik Zakładu Biochemii Żywienia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, szkoleniowiec Kadry Himalaistów PZA, odpowiedzialna za zaplecze żywieniowe wyprawy oraz opiekę dietetyczną Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017-2018.

Robert Szymczak – dr n.med. lekarz  specjalista medycyny ratunkowej, himalaista, zdobywca 3 ośmiotysięczników (Everest, Nanga Parbat, Dhaulagiri), lekarz wielu wypraw wysokogórskich, w tym trzech narodowych wypraw zimowych na ośmiotysięczniki (Nanga Parbat, 2 x Broad Peak), lekarz i szkoleniowiec kadry Himalaistów Narodowej Zimowej Wyprawy na K2.

 

Nina Wiaderna – w naszym teamie pełni funkcję trenerki. Absolwentka fizjoterapii na AWF w Poznaniu. Ze sportów górskich uprawia wspinaczkę letnią i zimową oraz startuje w biegach górskich. Ma wiele lat doświadczenia w treningu sportowym oraz rehabilitacji.  Nina w zakresie treningu interesuje się najbardziej  neurofizjologią oraz treningiem wydolnościowym.

Iza Obidowska – w naszej firmie zajmuje się komunikacją w social mediach oraz działaniami promocyjnymi. Podróżuje, autostopowała po Europie i współorganizowała eventy oraz działania organizacji studenckich.  Stale rozwija swoją pasję górską. Mimo, że długo nie lubiła się ze sportem, to dzięki górom mocno się to zmieniło i teraz jest wielką fanką trekkingów oraz odkrywania nowych miejsc. Dodatkowo interesuje się fotografią oraz grafiką.

 

Karol Hennig – Założyciel i pomysłodawca Formy na Szczyt. W naszym teamie pełni funkcję trenera, specjalizującego się w przygotowaniu wydolnościowym i treningowym do wypraw górskich. Przygotowywał m.in członków Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018. Ukończył AWF w Poznaniu, gdzie przeprowadził badania z udziałem alpinistów, które zostały opublikowane w High Altitude Medicine & Biology – prestiżowym czasopiśmie dot. medycyny i fizjologii wysokogórskiej. Jest wielkim miłośnikiem wspinaczki górskiej i sportowej.

Emilia Włodkowska – druga trenerka w naszym zespole. Absolwentka Gdańskiego AWFu, fizjoterapeutka, trenerka przygotowania motorycznego. Na co dzień zajmuję się głównie problemami układu ruchu, ortopedią urazową oraz prewencją kontuzji. Opiekuję się sportowcami zawodowymi oraz amatorami. Pracowała z kadrą narodową kanadyjkarek juniorek, zawodniczkami klasy mistrzowskiej gimnastyki sportowej, tenisistami, lekkoatletami, triathlonistami, piłkarzami oraz siatkarzami. W górach jest o każdej porze roku, czy to w skale czy w lodzie.

Wspieramy amatorów i profesjonalistów,
których łączy pasja do gór.

Napisz do nas!

0