O nas

Jesteśmy wielkimi fanami gór, których dodatkowo łączy pasja do dietetyki, medycyny i treningu. Od wielu lat jesteśmy związani z górami  zawodowo, przygotowując miłośników gór do bezpiecznego i skutecznego zdobywania szczytów. Pomagamy przygotować się do górskich celów – od Tatr po Himalaje.

Z naszej wiedzy i doświadczenia skorzystało już ponad 4000 osób, w tym  członkowie klubów wysokogórskich, himalaiści kadry narodowej, ratownicy górscy oraz turyści, chcący zacząć swoją przygodę z górami. Mamy nadzieję również Tobie, będziemy mogli pomóc, w realizacji Twojego górskiego celu 🙂

 

Nasz Zespół

Karol Hennig – Założyciel i pomysłodawca Formy na Szczyt. W naszym teamie pełni funkcję trenera, specjalizującego się w przygotowaniu wydolnościowym i treningowym do wypraw górskich. Przygotowywał m.in członków Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018. Ukończył AWF w Poznaniu, gdzie przeprowadził badania z udziałem alpinistów, które zostały opublikowane w High Altitude Medicine & Biology – prestiżowym czasopiśmie dot. medycyny i fizjologii wysokogórskiej. Jest wielkim miłośnikiem wspinaczki górskiej i sportowej.

Marta Naczyk – dietetyk sportowy w zespole Forma na Szczyt, łączący pasję do górskich wyzwań wraz z logistyką żywieniową. Zajmuje się żywieniem osób, które przygotowują się do wypraw wysokogórskich, wspinają się i uprawiają sporty wytrzymałościowe (biegi ultra, kolarstwo, triathlon). Pracownik Zakładu Biochemii Żywienia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, szkoleniowiec Kadry Himalaistów PZA, odpowiedzialna za zaplecze żywieniowe wyprawy oraz opiekę dietetyczną Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017-2018.

Robert Szymczak – dr n.med. lekarz  specjalista medycyny ratunkowej, himalaista, zdobywca 3 ośmiotysięczników (Everest, Nanga Parbat, Dhaulagiri), lekarz wielu wypraw wysokogórskich, w tym trzech narodowych wypraw zimowych na ośmiotysięczniki (Nanga Parbat, 2 x Broad Peak), lekarz i szkoleniowiec kadry Himalaistów Narodowej Zimowej Wyprawy na K2.

 

Nina Wiaderna – w naszym teamie pełni funkcję trenerki. Absolwentka fizjoterapii na AWF w Poznaniu. Ze sportów górskich uprawia wspinaczkę letnią i zimową oraz startuje w biegach górskich. Ma wiele lat doświadczenia w treningu sportowym oraz rehabilitacji.  Nina w zakresie treningu interesuje się najbardziej  neurofizjologią oraz treningiem wydolnościowym.

Magda Mizak – koordynator zespołu. Pozytywna, pomocna, motywująca i inspirująca do działania. Ekspertka od zadań specjalnych. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Chodzi po górach i wspina się. Szczególną miłością darzy Tatry, w których można ją bardzo często spotkać.

Wspieramy amatorów i profesjonalistów,
których łączy pasja do gór.

Napisz do nas!

0