DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYM ZESPOLE

Poznaj nas!

Przygotuj się z nami w góry na najwyższym poziomie. Jesteśmy grupą specjalistów, których połączyła pasja i miłość do gór. Od wielu lat jesteśmy związani z górami zawodowo, przygotowując miłośników gór do bezpiecznego i skutecznego zdobywania szczytów. Pomagamy przygotować się do górskich celów – od Tatr po Himalaje.

Z naszej wiedzy i doświadczenia skorzystało już ponad 4000 osób, w tym  członkowie klubów wysokogórskich, himalaiści kadry narodowej, ratownicy górscy oraz turyści, chcący zacząć swoją przygodę z górami. Mamy nadzieję, że również Tobie będziemy mogli pomóc, w realizacji Twojego górskiego celu 🙂

Nasz Zespół

SPECJALIŚCI

Karol Hennig - trener Forma na Szczyt

Karol Hennig

Założyciel i pomysłodawca Formy na Szczyt.
W naszym teamie pełni funkcję trenera, specjalizującego się w przygotowaniu wydolnościowym i treningowym do wypraw górskich. Przygotowywał m.in członków Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018. Ukończył AWF w Poznaniu, gdzie przeprowadził badania z udziałem alpinistów, które zostały opublikowane w High Altitude Medicine & Biology – prestiżowym czasopiśmie dot. medycyny i fizjologii wysokogórskiej. Jest wielkim miłośnikiem wspinaczki górskiej i sportowej.

Marta Naczyk - dietetyk Forma na Szczyt

Marta Naczyk

Dietetyk sportowy w zespole Forma na Szczyt, łączący pasję do górskich wyzwań wraz z logistyką żywieniową. Zajmuje się żywieniem osób, które przygotowują się do wypraw wysokogórskich, wspinają się i uprawiają sporty wytrzymałościowe (biegi ultra, kolarstwo, triathlon). Pracownik Zakładu Biochemii Żywienia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, szkoleniowiec Kadry Himalaistów PZA, odpowiedzialna za zaplecze żywieniowe wyprawy oraz opiekę dietetyczną Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017-2018.

Współpracuj z Martą

Emilia Włodkowska - trenerka Forma na Szczyt

Emilia Włodkowska

Trenerka w naszym zespole. Absolwentka Gdańskiego AWFu, fizjoterapeutka, trenerka przygotowania motorycznego. Na co dzień zajmuję się głównie problemami układu ruchu, ortopedią urazową oraz prewencją kontuzji. Opiekuję się sportowcami zawodowymi oraz amatorami. Pracowała z kadrą narodową kanadyjkarek juniorek, zawodniczkami klasy mistrzowskiej gimnastyki sportowej, tenisistami, lekkoatletami, triathlonistami, piłkarzami oraz siatkarzami. W górach jest o każdej porze roku, czy to w skale czy w lodzie.

Współpracuj z Emilią

Szymon Owca - trener Forma na Szczyt

Szymon Owca

Trener przygotowania wydolnościowego i motorycznego, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum na kierunku fizjoterapia. Współpracuje (zarówno trenersko jak i fizjoterapeutycznie) z zawodnikami skialpinizmu, biegów górskich oraz wspinaczami, a także przygotowuje uczestników wypraw wysokogórskich. Szymon w naszym zespole jest najbardziej multidyscyplinarnym trenerem. Posiada doświadczenie i  wiedzę z zakresu treningu do wypraw i trekkingów, skialpinizmu, narciarstwa zjazdowego, treningu kolarskiego, biegowego i wspinaczkowego.

Współpracuj z Szymonem

Agnieszka Wiernik

Lekarka, specjalistka chirurgii dziecięcej. Ukończyła prestiżowe studia Diploma in Mountain Medicine w Kanadzie oraz studia z  Medycyny Ekstremalnej i Podróży na Uniwersytecie Jagiellońskim.  Pełniła rolę lekarza w teamie wyprawy na Mount Everest Nimsa Purji (z ramienia Elite Exped), gdzie spędziła pod Everestem dwa miesiące zdobywając cenne doświadczenie. Aktywnie wspina się i zdobywa wysokogórskie szczyty, łącząc pasję do gór z wiedzą medyczną.

Patryk Wróbel - trener biegania

Patryk Wróbel

Absolwent AWF Wrocław (specjalność trener), trener lekkoatletyki II klasy, trener biegowy, trener personalny. Były członek kadry narodowej w biegach średnich. Półfinalista Mistrzostw Świata kadetów, 3-krotny Mistrz Polski, 6-krotny medalista Mistrzostw Polski. Na co dzień prowadzi własne studio treningu personalnego a w wolnym czasie biega po górach, jeździ na rowerze szosowym, wspina się i przerzuca żelazo na siłowni. Może pochwalić się rekordem życiowym na 800 m w czasie 1:49 min, czy rekordem na 1000 m w czasie 2:27 min.

Współpracuj z Patrykiem

sławek_szlagowski_ivbv_guide

Sławek Szlagowski

Wspina się i aktywnie działa w górach oraz skałach od 15 lat. Od czterech lat jest instruktorem wspinaczki skalnej Polskiego Związku Alpinizmu. Spędził również kilka zim jeżdżąc i ucząc jazdy na nartach. Szkoląc ludzi stara się, zarażać ich pasją do gór oraz pokazywać jak z nich korzystać w bezpieczny sposób. Od 2021 roku jest międzynarodowym przewodnikiem wysokogórskim IVBV. W naszym teamie spotkasz go podczas obozów alpejskich i wspinaczkowo – trekkingowych. 

Karol Rucikowski - psycholog sportowy Forma na Szczyt

Karol Rucikowski

Absolwent studiów magisterskich na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz dyplomowany psycholog sportu. Współpracuje ze sportowcami na różnym poziomie zaawansowania od ponad 5 lat. Współpracuje z Polskim Związkiem Paraolimpijskim, brał udział w przygotowaniach zawodników kadry Polski do Igrzysk Paraolimpijskich TOKIO 2021. Najbardziej lubi samotnie przemierzać i zdobywać szczyty polskich i słowackich Tatr. Jego marzeniem jest zdobycie Matterhornu, ale też chętnie zapuściłby się w rejony Patagonii. Wielką radość sprawia mu wspinaczka  i pokonywanie kolejnych problemów boulderowych.

Współpracuj z Karolem 

Ewa Karpęcka-Gałka

Ewa Karpęcka-Gałka

Dietetyk sportowy i kliniczny, doktorantka na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych nt. żywienia w sporcie, prelegentka na festiwalach górskich i wspinaczkowych. Zajmuje się dostosowaniem żywienia do planu treningowego, a także dietoterapią w jednostkach chorobowych. Współpracuje przede wszystkim ze wspinaczami sportowymi i alpinistami, biegaczami, kolarzami i reprezentantami większości dyscyplin sportowych zarówno na poziomie amatorskim, jak i profesjonalnym.  W lecie na pewno spotkacie ją wspinającą się w skałach, w Tatrach lub innych górach.

Współpracuj z Ewą

Klaudia Sommer - trenerka

Klaudia Sommer

Absolwentka wrocławskiego AWF-u, od 2018 roku pracuje jako trener personalny. Na co dzień pomaga rozwijać siłę i kondycję fizyczną zarówno u osób początkujących jak i kontynuujących swoją przygodę z aktywnością. Sama jest wielką miłośniczką gór, a na swoim koncie ma już między innymi szczyty cztero i pięciotysięczne.  Wspina się w górach oraz w skałach. Jest również instruktorką narciarstwa także żadna górska aktywność nie jest jej obca. Co ważne, interesuje się sportami górskimi od strony naukowej. Przeprowadziła badania naukowe z udziałem wspinaczy. Stale poszerza swoją wiedzę na temat wpływu wysokości na organizm człowieka.

Współpracuj z Klaudią

Kamil Żyłka - trener biegania

Kamil Żyłka

Trener przygotowania wydolnościowego w szlakach długodystansowych, w biegach górskich długich i ultra, trener medyczny, fizjoterapeuta. Absolwent fizjoterapii AWF w Katowicach. Łączy pracę trenera biegania z pracą fizjoterapeuty co pozwala mu kompleksowo podejść do kwestii urazów i treningu motorycznego. Na co dzień wykonuje pracę indywidualną zarówno z amatorami sportu jak i osobami na poziomie mistrzostwa sportowego, dzięki czemu posiada bardzo cenne i szerokie doświadczenie. Interesuje się monitorowaniem zmęczenia i obciążeń treningowych w celu prewencji kontuzji. W górach można go spotkać na beskidzkich i tatrzańskich szlakach, a także podczas imprez biegowych.

Współpracuj z Kamilem

Łukasz Bachleda

Trener biegów górskich. Współpracuje zarówno z amatorami biegania, jak i prowadzi zawodników na najwyższym poziomie sportowym. Swoją wiedzę zdobył na Krakowskim AWFie. Od dziecka związany ze sportem. Wielokrotny medalista mistrzostw polski w biegach narciarskich oraz członek kadry narodowej. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Obecnie aktywny trener i biegacz. Jego silną stroną jest dokładna  znajomość fizjologii wysiłku oraz treningu w warunkach hipoksji (rozrzedzonego powietrza). 

Współpracuj z Łukaszem

Kamil Kozłowski

Trener przygotowania wydolnościowego i motorycznego do trekkingów i wypraw górskich. Jego pasją są ekspedycje wysokogórskie.  Zdobywca m.in. Broad Peaka, Chan Tengri i wielu Alpejskich szczytów. Uzyskał kwalifikacje trenerskie i przeszkolenie wg. międzynarodowych standardów ASCA i NCSC. W swojej pracy trenerskiej mocno stawia na sprawność i prewencję kontuzji. Dzięki doświadczeniom z wypraw wysokogórskich doskonale zna specyfikę treningu przygotowującego do wielodniowych akcji górskich.

Współpracuj z Kamilem

Wszystkie prawa zastrzeżone.