DIETETYKA SPORTOWA

Szturm dieta:

Pakiety energetyczne/suplementacyjne

Pakiet energetyczny/suplementacyjny przygotowany przez dietetyka zawiera produkty przeznaczone do spożywania w trakcie trekkingu, bądź wspinaczki. W skład pakietu wchodzą przekąski energetyczne, regeneracyjne oraz preparaty nawadniające. Wszystko jest skomponowane w zależności od możliwości wagowych, indywidualnego zapotrzebowania, preferencji oraz specyfiki żywienia w warunkach wysokogórskich. Każdy pakiet jest opisany i spakowany w poręczne opakowanie. Do pakietu dołączona jest zalaminowana instrukcja z zasadami korzystania z poszczególnych produktów. Istnieje możliwość podzielenia zestawów na poszczególne warianty wysokościowe oraz stworzenia zestawów wspierających regenerację i procesy aklimatyzacyjne.

W ramach planu żywieniowego otrzymujesz: 

 • Poradę jakie produkty na daną wyprawę należy zabrać.
 • Przesyłkę pocztową zawierającą zestaw gotowych pakietów energetycznych/suplementacyjnych w ilości zależnej od zamówienia.
 • Instrukcję obsługi korzystania z produktów zawartych w pakietach.
 • Zniżki na zakupy u naszych partnerów.

Cena:
Koszt pakietu energetycznego to koszt przygotowania oraz koszt produktów. Wycena indywidualna, cena uzależniona jest od rodzaju, celu i czasu trwania wyprawy.

Umów się wysyłając maila na: kontakt@formanaszczyt.pl

Jak skorzystać warunkiem przygotowania pakietów jest odbycie konsultacji dietetycznej. Minimalne zamówienie to 5 pakietów.

Usługa przeznaczona dla: agencji turystycznych, firm organizujących trekkingi i wyprawy wysokogórskie; dla grup trekkingowych lub wyprawowych; dla indywidualnych klientów  – turystów wysokogórskich, alpinistów, himalaistów, biegaczy górskich.

Szturm dieta przygotowania przez dietetyk Martę Naczyk

Co zyskujesz?

 • Przemyślana logistyka żywienia w trakcie wyjść, łatwe i poręczne opakowanie.
 • Pakiet zawsze leży gotowy do schowania do plecaka i użycia w trakcie akcji górskiej oraz bezpośrednio po niej, aby przyspieszyć procesy regeneracji.
 • Korzystanie z pakietu w trakcie aktywności górskiej ma oddalić moment zmęczenia i pozwolić zachować skupienie w najbardziej kluczowych momentach (bezpieczeństwo).
 • Zniwelowanie nawarstwiającego się zmęczenia i problemów z regeneracją, zwłaszcza kumulujących się w dniu ataku szczytowego.
 • Zestawy są zróżnicowane pod względem smaku, konsystencji i rodzaju produktu – zawsze masz wybór, aczkolwiek przeważają te rozwiązania, które najczęściej sprawdzały się podczas wielu wypraw i wyjazdów.
 • Bogactwo witamin, mikroelementów i substancji bioaktywnych wspierających organizm w trakcie wysiłku i w trakcie regeneracji pomiędzy wyjściami.
 • Odpowiednio zaplanowany schemat żywienia i nawodnienia zmniejsza ryzyko choroby wysokościowej i przybliży Cię do osiągnięcia założonego celu.
 • Oszczędność czasu przed wyjazdem.
 • Oszczędność pieniędzy poprzez zniżkowe zakupy produktów do pakietów u naszych partnerów

Dietetyk w Formie na Szczyt:

Marta Naczyk – dietetyk sportowy w zespole Forma na Szczyt, łączący pasję do górskich wyzwań wraz z logistyką żywieniową. Zajmuje się żywieniem osób, które przygotowują się do wypraw wysokogórskich, wspinają się i uprawiają sporty wytrzymałościowe (biegi ultra, kolarstwo, triathlon). Pracownik Zakładu Biochemii Żywienia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, szkoleniowiec Kadry Himalaistów PZA, odpowiedzialna za zaplecze żywieniowe wyprawy oraz opiekę dietetyczną Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017-2018.