WSPIERAMY CIĘ W DRODZE NA SZCZYT

Konsultacje dietetyczne

Konsultacja z dietetykiem  to pierwszy krok na ścieżce ku lepszym nawykom żywieniowych. Natomiast lepsza dieta wspomoże Twoje zdrowie i doda Ci energii, dzięki czemu łatwiej osiągniesz swoje sportowe cele.

BLOG: Żywienie w górach wysokich.

Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się nasi klienci

W naszej praktyce najczęściej spotykamy się z klientami, którzy chcą schudnąć lub zoptymalizować swoją masę ciała. Wspieramy zarówno osoby początkujące z nadwagą, jak i ambitnych amatorów, którzy chcą poprawić swoje sportowe wyniki, zmniejszając zawartość tkanki tłuszczowej. Wspieramy osoby, które czują spadki energii w ciągu dnia. Pomagamy również w doborze diety dla osób trenujących oraz w przypadkach problemów z gospodarką żelazem i dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi.

Co wyróżnia dietetyczki sportowe w Formie na Szczyt od innych dietetyków

Nasze dietetyczki, posiadają nie tylko wysoki poziom wiedzy, ale przede wszystkim są bardzo doświadczone. Współpracowały z zawodnikami należącymi do kadr narodowych związków sportowych oraz setkami amatorów-miłośników sportu.

Zarówno Marta, jak i Ewa są absolwentkami kierunku dietetyka na uniwersytetach medycznych, pracują ze sportowcami i wykładają na uczelniach wyższych, kształcąc studentów. Dodatkowo obie posiadają doświadczenie górskie pod kątem wspinaczki, sportów wytrzymałościowych oraz środowiska wysokogórskiego.

Dla kogo są nasze usługi dietetyczne

Nasze usługi są skierowane dla pasjonatów gór, niezależnie od stopnia zaawansowania. Większość naszych klientów to osoby, które mają już jakieś doświadczenie górskie lub sportowe, ale chcą wyeliminować wcześniej popełniane błędy bądź zrobić kolejny świadomy krok w kierunku swojej górskiej pasji lub poprawić swoje wyniki. Część naszych klientów to osoby, które jadą pierwszy raz w góry, na wyjazd wspinaczkowy lub biorą udział w pierwszym biegu górskim i chcą zadbać o żywienie podczas aktywności i zwiększyć swoje szanse na sukces.

3 najmocniejsze strony naszych dietetyczek to:

1. Długoletnie doświadczenie ze sportem oraz wykształcenie wyższe

2. Pasja do gór i zrozumienie aktywności górskich

3. Pozytywna osobowość i otwartość na ludzi

Jak wygląda konsultacja online z dietetykiem?

Konsultacje online są bardzo wygodnym i skutecznym sposobem pracy z dietetykiem. Na pierwszym spotkaniu dietetyk przeanalizuje Twoje wyniki badań oraz sposób żywienia, a następnie dostarczy pierwsze wskazówki dotyczące najważniejszych zmian w Twoim żywieniu. Wspólnie ustalicie ewentualne dalsze działania w zależności od Twoich potrzeb i możliwości.

Czy podczas współpracy z dietetykiem poprawią się moje wyniki sportowe?

Współpraca z dietetykiem sportowym na pewno poprawi Twoje wyniki sportowe. Dbając o swoją sylwetkę, prawidłową regenerację, odżywianie okołotreningowe i odpowiednio dopasowaną suplementację otrzymujesz najlepsze wsparcie swoich treningów, a co za tym idzie – poprawę wyników i zdolności wysiłkowych. Nasze doświadczenie w pracy z zawodowymi sportowcami pozwala nam na indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta.

Czy współpraca z dietetykiem sportowym jest tylko dla biegaczy, wspinaczy i alpinistów?

Nie ważne, jaki sport uprawiasz, nasze dietetyczki zrozumieją Twoje potrzeby i trudności związane z dopasowaniem żywienia do Twojej aktywności. Podczas uprawiana sportu możesz mieć różne cele, zarówno te związane ze zmianą masy ciała, jak i te związane przede wszystkim z lepszymi osiągnięciami. Nasze dietetyczki nakierują Cię na właściwą drogę i doradzą na jakim obszarze diety powinieneś/powinnaś skupić się najbardziej. Poza tym, zarówno Marta jak i Ewa mają kompletną wiedzę na temat wielu dolegliwości, chorób czy problemów, które nie są związane bezpośrednio z wysiłkiem, ale wymagają interwencji żywieniowej lub wsparcia żywieniowego.

BLOG: Żywienie w górach wysokich.

Lekarz powiedział mi, że muszę popracować nad żywieniem. Czy dietetycy Formy na Szczyt pomogą mi w poprawie zdrowia i wyników krwi?

Żywienie może być nieocenionym wsparciem w wielu przypadkach, zwłaszcza w kontekście obniżenia poziomu cholesterolu, wyregulowania gospodarki węglowodanowej oraz leczenia i profilaktyki wielu niedoborów witamin i mikroelementów. Nasz zespół dietetyków ma bogate doświadczenie w poprawie stanu zdrowia poprzez dostosowanie odpowiedniej diety. Nasza wiedza i umiejętności pozwolą Ci skutecznie poprawić wyniki krwi i ogólnie polepszyć Twoje samopoczucie.

Mam spadki energii w ciągu dnia. Czy dietetyk pomoże mi wyrównać poziom energii?

„Spadki energii” mogą wynikać z nieodpowiedniego rozłożenia energii dostarczanej z dietą w ramach posiłków w ciągu dnia. Odpowiednie zbilansowanie i regularność posiłków to klucz do dobrego samopoczucia w ciągu dnia. Z naszego doświadczenia wynika, że czasem wystarczą podstawowe zmiany w diecie, aby poczuć sporą różnicę w poziomie energii i ogólnym samopoczuciu.

Posiadamy w swojej ofercie dwa rodzaje konsultacji - dostosowane do Twoich potrzeb

Konsultacja dietetyczna PODSTAWOWA

Konsultacja dla osób, które chcą zacząć swoją dietetyczną przygodę od podstaw, dowiedzieć się więcej o podstawowych zasadach odżywiania w sporcie. Jeżeli nigdy wcześniej nie interesowałeś/aś się zmianami w diecie, nie wiesz za wiele o kaloryczności i wartościach odżywczych produktów żywieniowych – ta konsultacja jest dla Ciebie.

Konsultacja zawiera:

  • analizę dzienniczka żywieniowego z 3 dni (który wcześniej otrzymasz na maila wraz z instrukcją wypełnienia),
  • wskazówki z ogólnych zasad żywieniowych,
  • zalecenia zmian w żywieniu na podstawie dzienniczka,
  • PDF “Ogólne zasady odżywiania” – po konsultacji.

Czas trwania: 60 minut
Cena: 199 zł

Konsultacja dietetyczna PREMIUM

Konsultacja dla osób, które znają podstawy zdrowego odżywiania, ale chcą zmaksymalizować swoje wyniki sportowe m.in. przez stosowanie dobrej diety. Konsultacja bardziej specjalistyczna zawierająca wskazówki dotyczące odżywiania w konkretnym sporcie.

Konsultacja zawiera:

  • analizę kwestionariusza żywieniowego oraz dzienniczka żywieniowego z 3 dni (wszystko wcześniej otrzymasz na maila wraz z instrukcją wypełnienia),
  • analizę wyników badań pod kątem żywieniowym (listę niezbędnych badań również wcześniej otrzymasz drogą mailową),
  • specjalistyczne wskazówki dotyczące zmian w żywieniu i suplementacji ukierunkowane na rodzaj Twojej aktywności,
  • Mail z informacjami na temat suplementacji oraz dodatkowymi informacjami – po konsultacji,
  • PDF “Ogólne zasady odżywiania” – po konsultacji.

Czas trwania: 75 minut
Cena: 299 zł

Nasze specjalistki

marta-kwadrat

Marta Naczyk

Dietetyk sportowy
dietetyk sportowy w Formie na Szczyt, łączący pasję do górskich wyzwań wraz z logistyką żywieniową. Zajmuje się żywieniem osób, które przygotowują się do wypraw wysokogórskich, polarnych, szlaków długodystansowych, wspinają się, uprawiają narciarstwo/skialpinizm i sport wytrzymałościowe (biegi ultra, kolarstwo, triathlon). Pracownik Zakładu Biochemii Żywienia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, przez kilka lat szkoleniowiec Kadry Himalaistów PZA, odpowiedzialna za zaplecze żywieniowe wyprawy oraz opiekę dietetyczną Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017-2018. Jesteśmy nie tylko teoretykami! Poza wspieraniem żywieniowo swoich podopiecznych Marta niejednokrotnie staje na podium w biegach górskich, zawodach rowerowych i triathlonie.
ewa-kwadrat

Ewa Karpęcka-Gałka

Dietetyk kliniczny i sportowy
dietetyk sportowy i kliniczny, doktorantka na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych nt. żywienia w sporcie, prelegentka na festiwalach górskich i wspinaczkowych, miłośniczka wspinaczki i gór. Ukończyła studia inżynierskie i magisterskie na UR w Krakowie, a następnie na SWSM w Katowicach, poszerzając wiedzę z technologii żywności i żywienia człowieka o dietetykę kliniczną. Zajmuje się dostosowaniem żywienia do planu treningowego, a także dietoterapią w jednostkach chorobowych. Współpracuje przede wszystkim ze wspinaczami sportowymi i alpinistami, biegaczami, kolarzami i reprezentantami większości dyscyplin sportowych zarówno na poziomie amatorskim, jak i profesjonalnym. Podstawą współpracy z podopiecznymi jest dla niej nauka tworzenia prostych, smacznych i dobrze zbilansowanych posiłków, stopniowa zmiana nawyków żywieniowych oraz wykorzystanie praktycznych rozwiązań w oparciu o najnowsze badania naukowe. W lecie na pewno spotkacie ją wspinającą się w skałach, w Tatrach lub innych górach.

Mamy nadzieję, że spodobała Ci się nasza oferta i widzisz potencjalną wartość we współpracy. Chętnie wesprzemy Cię w poprawie Twoich nawyków żywieniowych.  Jeśli chcesz rozpocząć z nami współpracę zgłoś się przez ankietę. 

Jeśli nie wiesz czy zaproponowane przez nas rozwiązania trafiają w Twoje potrzeby, zostaw nam do siebie namiar przez ankietę powyżej lub napisz do nas. Chętnie porozmawiamy z Tobą na temat tego jak może wyglądać Twoja  współpraca z dietetykiem.  Współpracujemy z osobami z różnymi potrzebami, będącymi w różnym wieku. Rozumiemy, też że możesz mieć pytania i wątpliwości. Jesteśmy otwarci na rozmowę – oddzwonimy lub napiszemy do Ciebie po wypełnieniu ankiety 🙂

Wszystkie prawa zastrzeżone.