WSPIERAMY CIĘ W DRODZE NA SZCZYT

Plan żywieniowy

Plan żywieniowy to kolejny krok w poprawie swoich nawyków żywieniowych. Pomaga osiągnąć wyznaczone cele (zmiana nawyków żywieniowych, przygotowanie do wyprawy, redukcja tkanki tłuszczowej, budowa masy mięśniowej, wsparcie choroby dietozależnej, eliminacja dolegliwości żołądkowo-jelitowych). 

Plan żywieniowy przygotowany przez dietetyk Martę Naczyk

Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się nasi klienci

W naszej praktyce najczęściej spotykamy się z klientami, którzy chcą schudnąć lub zoptymalizować swoją masę ciała. Wspieramy zarówno osoby początkujące z nadwagą, jak i ambitnych amatorów, którzy chcą poprawić swoje sportowe wyniki, zmniejszając zawartość tkanki tłuszczowej. Wspieramy osoby, które czują spadki energii w ciągu dnia. Pomagamy również w doborze diety dla osób trenujących oraz w przypadkach problemów z gospodarką żelazem i dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi.

Co wyróżnia dietetyczki sportowe w Formie na Szczyt od innych dietetyków

Nasze dietetyczki, posiadają nie tylko wysoki poziom wiedzy, ale przede wszystkim są bardzo doświadczone. Współpracowały z zawodnikami należącymi do kadr narodowych związków sportowych oraz setkami amatorów-miłośników sportu.

Zarówno Marta, jak i Ewa są absolwentkami kierunku dietetyka na uniwersytetach medycznych, pracują ze sportowcami i wykładają na uczelniach wyższych, kształcąc studentów. Dodatkowo obie posiadają doświadczenie górskie pod kątem wspinaczki, sportów wytrzymałościowych oraz środowiska wysokogórskiego.

3 najmocniejsze strony naszych dietetyczek to:

Dla kogo są nasze usługi dietetyczne

Nasze usługi są skierowane dla pasjonatów gór, niezależnie od stopnia zaawansowania. Większość naszych klientów to osoby, które mają już jakieś doświadczenie górskie lub sportowe, ale chcą wyeliminować wcześniej popełniane błędy bądź zrobić kolejny świadomy krok w kierunku swojej górskiej pasji lub poprawić swoje wyniki. Część naszych klientów to osoby, które jadą pierwszy raz w góry lub biorą udział w pierwszym biegu górskim i chcą zadbać o żywienie podczas aktywności i zwiększyć swoje szanse na sukces.

Czy będę musiał/a liczyć kalorie i rezygnować z wielu produktów żywieniowych?

Nasza filozofia opiera się na “dos a nie dont’s”, czyli na tym, co powinno się znaleźć w diecie, a nie czego nie wolno. Stawiamy na edukację, zmianę nawyków żywieniowych oraz konkretne pomysły na proste i odżywcze posiłki dopasowane do Twoich potrzeb. Współpraca z nami nie zawsze wymaga liczenia kalorii, a każdy jadłospis dopasowywany jest indywidualnie. Dążymy do znalezienia złotego środka, eliminując potrzebę rezygnacji z ulubionych produktów. Dzięki współpracy z nami dowiesz się jak jeść zdrowo i smacznie oraz jak uzyskać pożądany efekt.

Czy będę musiał/a przygotowywać skomplikowane posiłki?

Nasze przepisy i pomysły mają Ci ułatwić życie, a nie utrudnić. Stawiamy na proste i przystępne dania, które są dopasowane do Twoich możliwości i preferencji. Jadłospis ma Ci pomóc w zmianie nawyków żywieniowych, a nie być udręką. Podczas konsultacji zapytamy Cię o Twoje oczekiwania odnośnie przygotowywania posiłków. Na tej podstawie dopasujemy plan żywieniowy idealnie do Twoich potrzeb i możliwości czasowych i kulinarnych. Postaramy się, aby posiłki Ci smakowały i przybliżały Cię do wymarzonego efektu. 

Co jeśli zaproponowane posiłki nie będą mi smakowały?

Jeśli coś nie będzie Ci smakować, to nie ma problemu – jesteśmy tu po to, żeby pomóc. Porozmawiamy z Tobą i znajdziemy alternatywne rozwiązania. Znając Twoje dotychczasowe żywienie, jesteśmy w stanie wychwycić Twoje preferencje i znaleźć kompromis. Chcemy, aby Twoje posiłki to był Twój nowy styl życia, a nie przepisy “za karę”. Nasze doświadczenie i wiedza w dziedzinie dietetyki pozwala nam na elastyczne podejście do potrzeb naszych klientów. Co ważne, przed pierwszą konsultacją zbieramy obszerny wywiad z Tobą na temat preferencji żywieniowych, dlatego już w pierwszym planie żywieniowym będą znajdować się propozycje przepisów i potraw, które lubisz.

Czy będąc na diecie będzie towarzyszył mi głód?

Powracające odczucie głodu są częstym problemem w trakcie odchudzania, ale dbając o odpowiednie zbilansowanie i regularność posiłków, w większości przypadków nie stanowi to już problemu. Na tym właśnie polega główna rola dietetyka – aby zmienić postrzeganie procesu odchudzania jako “głodzenia”. Nasze podejście opiera się na zdrowym odżywianiu i nie polega na ograniczaniu kalorii na siłę. Zdrowa dieta ma zapewnić organizmowi potrzebne składniki odżywcze, a odpowiednia ilość posiłków pozwoli uniknąć odczucia głodu. Jeśli natomiast plan żywieniowy ma pomóc Ci zorganizować się w kuchni lub jest uzupełnieniem Twojego planu treningowego, wówczas możesz być pewien/pewna, że nie będziesz głodny/a.

Jak długo będę musiał/a być na diecie, aby osiągnąć cel?

Czas trwania diety jest uzależniony od Twojego punktu wyjścia i samego celu. Na pierwszym spotkaniu staramy się przybliżyć Ci, jak będzie wyglądał realnie cały proces. Przede wszystkim nie traktujemy zmian w żywieniu jako okresu “bycia na diecie”. To, na co przede wszystkim stawiamy nacisk to zmiana nawyków żywieniowych, edukacja i świadome wybory żywieniowe. Przepisy to tylko narzędzie, które może Ci pomóc to efektywnie wprowadzić w życie. Nasze podejście jest indywidualne i elastyczne, a przy tym skuteczne.

Ile kilogramów mogę zrzucić w ciągu miesiąca?

Naszym priorytetem jest Twoje bezpieczeństwo i długoterminowe rezultaty bez efektu jojo. W zależności od Twojej wyjściowej masy ciała, spadek wynosi zazwyczaj około 0,5-1% masy ciała na tydzień lub 0,5-1 kg tygodniowo. Wszystko jest uzależnione od poziomu wyjściowego oraz indywidualnej reakcji organizmu.

Czy współpraca z dietetykiem pozwoli mi przytyć?

Oczywiście. Dietetyk może dopasować kaloryczność planu żywieniowego do Twoich indywidualnych potrzeb i pomóc Ci we wzroście masy ciała, dzięki zaplanowaniu odpowiedniej nadwyżki kalorycznej w zdrowy i smaczny sposób.

Odpowiednio zaplanowana dieta przy wsparciu treningowym może pomóc Ci zwiększyć zawartość tkanki mięśniowej, co może prowadzić do przyrostu masy ciała.

Czy dieta będzie zaplanowana co do grama i każdej minuty?

Dieta będzie dopasowana przede wszystkim do Twoich indywidualnych potrzeb. W planie żywieniowym znajdziesz również informację o miarach domowych (szklanki, łyżki, małe jabłko itp.), a więc nie będziesz musiał/a ważyć każdego produktu spożywczego.  Tłumaczymy zasady spożywania posiłków i jak elastycznie podejść do wyboru pór ich spożycia, abyś miał pełną kontrolę nad swoim odżywianiem. Bez względu na zmienne godziny pracy czy pory treningów, dopasujemy dietę do Twoich potrzeb.

Co jeśli mam nietolerancje lub alergie pokarmowe?

W naszej diecie korzystamy z produktów, które dobrze tolerujesz, abyś mógł jeść smaczne i zdrowe posiłki. W razie potrzeby lub wątpliwości, zalecamy odpowiednią diagnostykę i kierujemy na konsultację do lekarza specjalisty. Warto jednak pamiętać, że eliminacja produktów pochopnie, bez konsultacji z ekspertem, może być nieskuteczna lub wręcz szkodliwa dla Twojego zdrowia.

Czy stosowanie zdrowej diety jest drogie?

Nasze plany żywieniowe opierają się o produkty, które są szeroko dostępne i sezonowe, co pokazuje, że dieta może być nie tylko prosta, ale i przystępna cenowo. Ponadto, kiedy żywisz się bardziej świadomie i przemyślanie, często jesteś w stanie zaoszczędzić na jedzeniowych wydatkach. Nie zawsze musimy sięgać po produkty zagraniczne, które są z reguły droższe. Na rynku polskim posiadamy szeroki asortyment produktów o rewelacyjnym, prozdrowotnym działaniu.

Czy współpracujecie z osobami, które mają przewlekłe choroby, muszą być na wymagających dietach i jednocześnie chcą trenować sport?

Zdecydowanie tak, to główna rola dietetyka sportowego, który oprócz wysiłku fizycznego musi równie doskonale rozumieć wiele chorób dietozależnych oraz jak połączyć je w celu zapewnienia optymalnego zdrowia. Nie bez powodu nasi dietetycy posiadają wyższe wykształcenie medyczne (jako dietetyk kliniczny), co pozwala nam na kompleksowe podejście do zdrowia i dobrego samopoczucia naszych klientów. Sport to nasza dodatkowa ścieżka rozwoju.

Dowiedz się więcej o planie żywieniowym

Dopasowany indywidualnie plan żywieniowy opiera się na omawianym podczas konsultacji kwestionariuszu żywieniowym oraz wynikach zleconych wcześniej badań. Jest dostosowany do fizjologii organizmu, celów treningowych oraz możliwości realizacji. Przekłada wiedzę teoretyczną na praktykę i pozwala Ci od razu, łatwo i smacznie wprowadzić zmiany w życie.

W ramach planu żywieniowego otrzymujesz:

  • 7-dniowy jadłospis dostosowany do indywidualnych Twoich potrzeb, zawierający gotowe przepisy oraz listę zakupów,
  • dodatkowe zalecenia ze wskazówkami edukacyjnymi,
  • kontrolę postępów przez miesiąc od dnia otrzymania planu (drogą mailową).

Jak skorzystać: warunkiem rozpoczęcia indywidualnego planu żywieniowego jest odbycie konsultacji dietetycznej PREMIUM lub konsultacji dietetycznej PODSTAWOWEJ wraz z konsultacją uzupełniającą
Cena: 349 zł

Konsultacja dietetyczna z dietetyk Martą Naczyk | BLOG: Badania krwi przed wyjazdem w góry

Nasze specjalistki

marta-kwadrat

Marta Naczyk

Dietetyk sportowy
dietetyk sportowy w Formie na Szczyt, łączący pasję do górskich wyzwań wraz z logistyką żywieniową. Zajmuje się żywieniem osób, które przygotowują się do wypraw wysokogórskich, polarnych, szlaków długodystansowych, wspinają się, uprawiają narciarstwo/skialpinizm i sport wytrzymałościowe (biegi ultra, kolarstwo, triathlon). Pracownik Zakładu Biochemii Żywienia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, przez kilka lat szkoleniowiec Kadry Himalaistów PZA, odpowiedzialna za zaplecze żywieniowe wyprawy oraz opiekę dietetyczną Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017-2018. Jesteśmy nie tylko teoretykami! Poza wspieraniem żywieniowo swoich podopiecznych Marta niejednokrotnie staje na podium w biegach górskich, zawodach rowerowych i triathlonie.
ewa-kwadrat

Ewa Karpęcka-Gałka

Dietetyk kliniczny i sportowy
dietetyk sportowy i kliniczny, doktorantka na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych nt. żywienia w sporcie, prelegentka na festiwalach górskich i wspinaczkowych, miłośniczka wspinaczki i gór. Ukończyła studia inżynierskie i magisterskie na UR w Krakowie, a następnie na SWSM w Katowicach, poszerzając wiedzę z technologii żywności i żywienia człowieka o dietetykę kliniczną. Zajmuje się dostosowaniem żywienia do planu treningowego, a także dietoterapią w jednostkach chorobowych. Współpracuje przede wszystkim ze wspinaczami sportowymi i alpinistami, biegaczami, kolarzami i reprezentantami większości dyscyplin sportowych zarówno na poziomie amatorskim, jak i profesjonalnym. Podstawą współpracy z podopiecznymi jest dla niej nauka tworzenia prostych, smacznych i dobrze zbilansowanych posiłków, stopniowa zmiana nawyków żywieniowych oraz wykorzystanie praktycznych rozwiązań w oparciu o najnowsze badania naukowe. W lecie na pewno spotkacie ją wspinającą się w skałach, w Tatrach lub innych górach.

Mamy nadzieję, że spodobała Ci się nasza oferta i widzisz potencjalną wartość we współpracy. Chętnie wesprzemy Cię w realizacji Twojej górskiej pasji.  Jeśli chcesz rozpocząć z nami współpracę napisz do nas na kontakt@formanaszczy.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone.