WSPIERAMY CIĘ W DRODZE NA SZCZYT

TRENING HIPOKSYJNY

Chcesz poprawić swoją wydolność podczas górskiej aktywności?
Zależy Ci na lepszej aklimatyzacji i szybszej regeneracji?
Dowiedz się więcej na temat treningu hipoksyjnego i skorzystaj z naszej oferty!

Czym jest trening hipoksyjny?

Trening hipoksyjny, zwany również treningiem wysokościowym to ćwiczenia wykonywane w powietrzu o zmniejszonej zawartości tlenu (hipoksji). Trening ten pozwala na poprawę wyników sportowych, przyspieszenie wstępnej aklimatyzacji, regeneracji po wysiłku i szybszego powrotu do aktywności po kontuzji.

W przeszłości sportowcy w celu treningu hipoksyjnego musieli podróżować do miejsc znajdujących się na dużych wysokościach. To wiązało się z dodatkowym czasem spędzonym poza domem oraz negatywnymi skutkami długotrwałego przebywania na wysokości w rozrzedzonym powietrzu. W połowie lat 90 firma HYPOXICO opatentowała metodę, dzięki której trening hipoksyjny może być wykonywany w dowolnym miejscu na świecie.

Udowodniono, że treningi hipoksyjne

Dzięki wytworzeniu normobarycznej atmosfery hipoksyjnej (o zmniejszonej zawartości tlenu), przy użyciu generatorów, możemy symulować wysokość do 6400 m. Trening hipoksyjny w warunkach normobarycznych jest 4-krotnie lepiej tolerowany przez organizm niż trening wysokościowy w górach (hipobaryczny). Dzięki tej metodzie każdy górski amator i profesjonalista może przygotować się do realizacji ambitnych górskich celów w swoim domu, bez narażania się na skutki w warunkach hipobarycznych.

⬇ Wypełnij ankietę i wypożycz sprzęt ⬇

zrzut-ekranu-2020-08-20-o-14.22.01

Najnowsze badania potwierdzając skuteczność spania w namiocie hipoksyjnym oraz treningu z wykorzystaniem masek w kontekście poprawy wydolności i aklimatyzacji przed wyprawą w góry lub starcie w sportach wytrzymałościowych*
Decydując się na współpracę z Formą na Szczyt oraz firmą Hypoxico Polska, masz pewność, że otrzymasz kompleksową usługę w postaci indywidualnie dobranego treningu hipoksyjnego, czasu snu na konkretnych poziomach saturacji oraz korzystania z najwyższej jakości sprzętu do oddychania powietrzem, które imituje warunki panujące w górach najwyższych.
*https://link.springer.com/article/10.1007/s42978-021-00150-0

– Dla osób, które chcą wybrać się po raz pierwszy na wysokość i wiedzą, że nie będą miały wystarczającą ilość czasu na poprawną aklimatyzację podczas wyprawy (np.wjazdy kolejką na duże wysokości, intensywny harmonogram wyjazdu, wjazd samochodem lub lądowanie na wysokogórskim lotnisku).
– Dla osób, które chcą wystartować w zawodach na dużej wysokości i
poprawić swoją wydolność w górach.
– Dla osób, które chcą zmaksymalizować swoje szanse na wejście na szczyt.

Badania naukowe i nasze doświadczenia zawodowe pokazują, że jeśli jesteś osobą sprawną, regularnie podejmujesz się aktywności fizycznej i posiadasz doświadczenie z wypraw wysokogórskich, to jesteśmy w stanie w ciągu 4-6 tygodni treningu i spania w namiotach hipoksyjnych przygotować Cię do tego aby:
– zwiększyć tempo poruszania w górach (wzrost szans na szczyt i zwiększenie bezpieczeństwa),
– zmniejszyć ryzyko chorób wysokogórskich (wzrost bezpieczeństwa wyprawy),
– poprawić samopoczucie na co dzień związane z przebywaniem na wysokości,
– skrócić czas wyprawy.

Sprzęt hipoksyjny

Skoro wiesz już jakie możliwości niesie ze sobą trening hipoksyjny – zachęcamy Cię do wypożyczenia sprzętu Hypoxico. Przygotowaliśmy dla Ciebie trzy zestawy z flagowym generatorem hipoksyjnym Everest Summit II – wybierz opcję najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb (nasi specjaliści mogą Ci w tym pomóc). Wyślij zgłoszenie przez formularz powyżej, a my się z Tobą skontaktujemy, doradzimy i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

ZESTAW 1.
Generator hipoksyjny + namiot

Zestaw przeznaczony do spania w warunkach hipoksji.

 

1. Przenośny namiot hipoksyjny – zapewnia komfortowe warunki snu, umożliwiając odprowadzanie wilgoci przez specjalnie zaprojektowany materiał. Namiot pasuje do łóżek dwuosobowych lub do spania na podłodze z materacem 150×200 cm w środku.
2. Namiot hipoksyjny na głowę – sprawdzi się w przypadku, gdy dysponujesz łóżkiem jednoosobowym, w pokoju nie ma miejsca na rozłożenie pełnowymiarowego namiotu,  czy gdy spisz z drugą osobą, która nie chce brać udziału w hipoksji. Jest łatwy w rozstawieniu, obejmuje tylko obszar głowy oraz ramion i jest wyposażony w system odprowadzania ciepła i wilgoci w celu zapewnienia komfortowego snu.

1-2 miesiące: 2 952,00 zł/msc.
3-6 miesięcy: 2 583,00 zł/msc.

ZESTAW 2.
Generator hipoksyjny
+ akcesoria do treningu w hipoksji

Zestaw przeznaczony do  treningu hipoksyjnego z maską (IHT)


1. Adapter do dużych wysokości – umożliwia osiągnięcie wysokości 6640 m (12,9% O2).
2. Uniwersalny obwód maski do treningu wysokościowego – składa się z dwóch węży spiro, łączników, oraz dwóch worków buforowych. Dodatkowo trzeba zakupić do niego maskę treningową, ponieważ jej ze względów higienicznych nie wypożyczamy (więcej informacji przy cenniku)
3. Monitor tlenu – czujnik, który pozwala sprawdzić poziom tlenu we wdychanym powietrzu.
4. Pulsoksymetr – łatwy i dokładny sposób pomiaru pulsu i poziomu nasycenia krwi obwodowej tlenem. Są to pomiary niezbędne przy tego typu treningach.

1-2 miesiące: 2 952,00 zł/msc.
3-6 miesięcy: 2 583,00 zł/msc.
Dodatkowo zakup maski treningowej (jednorazowy zakup ze względów higienicznych): 560zł

ZESTAW 3.
Generator hipoksyjny + namiot
+ akcesoria do treningu w hipoksji

Zestaw łączący pozwalający nam na kompleksowe działania w hipoksji, czyli połączenie treningu IHT oraz spanie w namiocie hipoksyjnym.

1. Generator hipoksyjny Everest Summit II
2. Namiot hipoksyjny (przenośny lub na głowę)
3. Akcesoria do treningu w hipoksji.

Podobnie jak w zestawie drugim jest tutaj konieczne zakupienie maski treningowej (ze względów higienicznych). Jest to zakup jednorazowy, dlatego jeśli planujecie w przyszłości treningi w hipoksji, to będziecie już mieli swoją prywatną maskę.

1-2 miesiące: 3 198,00 zł/msc.
3-6 miesięcy: 2 829,00 zł/msc.
Dodatkowo zakup maski treningowej (jednorazowy zakup ze względów higienicznych): 560zł

Wszystkie prawa zastrzeżone.