Przygotowanie kondycyjne do trekkingów i wypraw górskich

99,00 

W ramach szkolenia otrzymasz:

W tym szkoleniu znajdziesz same konkretne informacje, które pozwolą Ci przygotować się lepiej do górskich wyzwań. Nasz trener Karol Hennig przygotował dla Ciebie 8 tematycznych lekcji, w których wytłumaczone są zagadnienia z zakresu: treningu w oparciu o tętno, układania treningów, planowania ćwiczeń do konkretnych celów oraz unikania kontuzji w górach. 

Szkolenie jest skierowane głównie do osób, które chcą przygotować się do górskich trekkingów i wypraw o charakterze alpejskim. 

99,00 

O prowadzącym

Karol Hennig – trener przygotowania wydolnościowego do wypraw górskich. Przygotowywał m.in członków Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 2017/2018. Wieloletni trener himalaisty Adama Bieleckiego.

Absolwent AWF Poznań. Przeprowadził badania naukowe z udziałem alpinistów w zakresie wysiłku w górach wysokich, które ukazały się w prestiżowym czasopismie naukowym – High Altitude Medicine and Biology. Jego pasją jest przekazywanie specjalistycznej wiedzy w prosty i praktyczny sposób, tak aby miała ona jak najlepsze zastosowanie przez ludzi gór. 

Treningiem do wypraw górskich zajmuje się od 8 lat, a jego podopieczni przechodzili często całą drogę górską. Od Tatr po Himalaje. Współpracował zarówno z osobami początkującymi, jak i profesjonalistami, którzy zdobyli takie szczyty jak K2, Gasherbrum I czy Mount Everest. 

Ucz się skąd chcesz, kiedy chcesz – z naszym szkoleniem na profesjonalnej platformie edukacyjnej.

Lista lekcji szkolenia

Lekcja 1

Informacje wstępne

Dowiesz się, jak kluczowe jest odpowiednie przygotowanie fizyczne i motoryczne do wypraw górskich. Poznasz najważniejsze założenia treningowe, które będą wstępem do dalszych etapów szkolenia. 


01

02

Lekcja 2

Najważniejsze elementy planowania treningu

Nauczysz się, jak strategicznie i świadomie układać plan treningowy, uwzględniając Twoje indywidualne potrzeby, możliwości oraz cele, a także jak zintegrować treningi z codziennymi obowiązkami i pasjami. Dowiesz się, o jakie aspekty należy zadbać jeszcze przed podjęciem się aktywności fizycznej.  

03

Lekcja 3

Zdrowy start – fundament treningu

Poznasz kluczowe aspekty planowania treningu górskiego, uwzględniając diagnozę układu ruchu, ustalanie tętna maksymalnego oraz wykorzystanie specjalistycznej wiedzy, aby twoje przygotowania były bezpieczne, efektywne i dostosowane do Twojego ciała i zdrowia.

04

Lekcja 4

Formy treningu przygotowujące w góry

Lekcja koncentruje się na przygotowaniu do aktywności górskich, z naciskiem na treningi o niskiej intensywności i długotrwałe wysiłki. Omówione są różne metody treningowe, takie jak bieżnia, rower czy podejścia górskie, z uwzględnieniem strategii minimalizowania ryzyka kontuzji i maksymalizowania korzyści kondycyjnych.

05

Lekcja 5

Forma na Szczyt dzięki strefom tętna

Nauczysz się jak efektywnie planować treningi, dostosowywać je do Twojego aktualnego poziomu formy. Dowiesz się jka korzystać z różnych stref tętna, aby optymalizować wydolność i osiągać cele górskie bezpiecznie i z przyjemnością.

06

Lekcja 6

Siła, mobilność, koordynacja górach.

Poznasz znaczenie treningu siłowego i mobilności w Twoim przygotowaniu do wyzwań górskich. Lekcja ta podkreśla wartość ćwiczeń wielostawowych, rozciągania i koordynacji, dostarczając kluczowych wskazówek, jak zbudować solidną podstawę motoryczną, unikać kontuzji i poruszać się sprawnie po trudnym terenie.

07

Lekcja 7

Programowanie treningów i dopasowanie obciążeń

Dowiesz się jak planować ćwiczenia. Lekcja uwzględnia informacje o treningach siłowych, kondycyjnych i mobilności, w kontekście planowania ich w swoim harmonogramie tygodnia. Dowiesz się, jak planować strategię treningu do swojego harmonogramu i poziomu, minimalizując ryzyko kontuzji i maksymalizując wydolność!

08

Lekcja 8

Metody treningowe przygotowujące w góry

Poznasz zasady przygotowania do wyzwań górskich. Dowiesz się jak planować wysiłek ciągły i interwały, aby maksymalnie zwiększyć Twoją wydolność i tempo w terenie.

Przygotuj się na niezapomniane przygody w górach i zdobądź wiedzę z zakresu treningu do trekkingów i wypraw górskich.

 Rozwijaj swoje umiejętności, zwiększ pewność siebie i ciesz się każdym krokiem na szlaku. Nie zwlekaj, dołącz do nas już dziś i zdobądź przewagę kondycyjną w górach!

Wszystkie prawa zastrzeżone.