Przygotowanie kondycyjne do wypraw górskich - prelekcja w Warszawie

Przygotowanie kondycyjne do wypraw górskich
prelekcja z trenerem Karolem Hennigiem
Warszawa, 15.03.2023 r. godzina 18:00

Chodzisz po górach? Planujesz coraz to bardziej zaawansowane wyprawy górskie, większe wysokości, dłuższe dystanse? Przygotowanie kondycyjne i zdrowotne powinno stanowić punkt wyjścia do prowadzenia każdej działalności górskiej, dlatego zapraszamy Cię na naszą prelekcję!

W trakcie wykładu zostaną poruszone tematy dotyczące: treningu kondycyjnego do trekkingów i wypraw wysokogórskich, przygotowania motorycznego do wspinaczki sportowej i alpinizmu, praktyczne wskazówki jak trenować i dbać o regenerację po treningu oraz w trakcie wyprawy górskiej.

Wykład poprowadzi Karol Hennig – trener specjalizujący się w przygotowaniu wydolnościowym i treningowym do wypraw górskich. Przygotowywał m.in członków Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018. 

Każdy górołaz wyniesie z prelekcji wartościową wiedzę – zarówno osoby początkujące jak i te, które mają za sobą już wiele górskich przygód. Dokładny adres prelekcji: Aula A3, Collegium Iuridicum II ul. Lipowa 4 w Warszawie.

Poruszone zostaną m.in tematy:

  • Co dzieje się z organizmem podczas pobytu w górach wysokich
  • Jak przygotować się do wyprawy na nizinach
  • Jak planować trening w skali tygodnia czy miesiąca
  • Jakie szczyty będą najlepsze na początek przygody wysokogórskiej
  • Zasady aklimatyzacji i co ma wpływ na nasze samopoczucie w górach
  • Oraz inne tematy w obszarze treningu do gór wysokich.

Aby wziąć udział w prelekcji wystarczy zostawić swój adres email, na który wyślemy bezpłatną wejściówkę na prelekcję.
Zapraszamy wszystkich miłośników biegania na solidną porcję biegowej wiedzy i doświadczenia topowego specjalisty!

.

Karol Hennig  – założyciel i pomysłodawca Formy na Szczyt.
W naszym teamie pełni funkcję trenera, specjalizującego się w przygotowaniu wydolnościowym i treningowym do wypraw górskich. Przygotowywał m.in członków Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018. Ukończył AWF w Poznaniu, gdzie przeprowadził badania z udziałem alpinistów, które zostały opublikowane w High Altitude Medicine & Biology – prestiżowym czasopiśmie dot. medycyny i fizjologii wysokogórskiej. Jest wielkim miłośnikiem wspinaczki górskiej i sportowej.