Obóz szkoleniowo treningowy w Karkonoszach

Obóz szkoleniowo - treningowy Karpacz 27-30.01.2022 r.

OBÓZ DLA OSÓB POCZĄTKUJĄCYCH I ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH

TRZY DNI TRENINGU W GÓRACH, SZKOLENIA I WARSZTATY, POMIARY I ANALIZA PARAMETRÓW TĘTNA ORAZ SPOTKANIE INTEGRACYJNE.

Zależy Ci na poprawie formy przed wyjazdem w góry i zadbaniu o zdrowie na co dzień? Zapraszamy na obóz treningowy wszystkie osoby chcące poprawić formę, poszerzyć swoją wiedzę na temat treningu oraz psychologii sportu.

Obóz skierowany jest do osób początkujących i średnio zaawansowanych, tempo dostosowujemy do każdego z uczestników. Obóz szkoleniowo treningowy z Formą na Szczyt odbędzie się w Karpaczu w dniach 27-30.01.2022 r.* Podczas obozu wykonamy trening kondycyjne w górach, zapewnimy profesjonalne szkolenia pod okiem trenerów oraz warsztaty z psychologiem sportu.

*Obóz rozpoczyna się wieczorem w czwartek od spotkania organizacyjnego.

Obóz w liczbach:

  • Ponad 12 godzin działalności treningowo-szkoleniowej w górach.
  • Szkolenie – przygotowanie kondycyjne do długotrwałego wysiłku w górach.
  • Warsztaty z wykonywania wysiłku w górach na szlaku.
  • Warsztaty z psychologii sportu.
  • W sumie 15 godzin szkoleń, treningów i warsztatów.

Program obozu:

Treningi kondycyjne w górach – 3 treningi w górach (łącznie około 12h). Jeśli pogoda pozwoli, planujemy zrealizować 3 treningi kondycyjne w górach. Podczas treningu będziemy obserwować tempo poruszania się oraz każdy z uczestników będzie miał mierzone tętno przy pomocy pulsometrów, dzięki czemu będziemy mogli ocenić poziom wydolności.

Szkolenie w terenie z zakresu parametrów tętna i treningu w góry – w piątek po podejściu, przy schronisku Dom Śląski lub Strzecha Akademicka przeprowadzimy szkolenie, podczas którego przedstawimy najważniejsze wytyczne dotyczące treningu przygotowującego w góry. Dowiesz się jak trenować na co dzień oraz jakie ćwiczenia wykonywać aby uniknąć kontuzji w górach. 

Wysiłek w strefach tętna oraz w warunkach wysokogórskich – wieczorem w piątek,  przeprowadzimy szkolenie dotyczące pracy z pulsometrem. Tym razem skupimy się na różnych strefach tętna. Dowiesz się jak wygląda w praktyce trening bazy tlenowej czy trening wydolności maksymalnej – wpływający na szybkość na podejściu. Co najważniejsze, zrozumiesz jakich błędów nie popełniać w kontekście długotrwałego wysiłku i strategii rozkładania sił w górach.

Indywidualne konsultacje na szlaku – w drugim oraz trzecim dniu obozu, podczas podejść pod górę, nasi trenerzy przeprowadzą z każdym uczestnikiem 15-20 minutową konsultację. Podczas niej ocenią tętno na aplikacji mobilnej i przedstawią wstępne informacje dotyczące obecnego stanu wydolności. 

Warsztaty z psychologii sportu – w sobotnie popołudnie odbędą się warsztaty z zakresu doboru celów górskich oraz motywacji sportowej. Będą realizowane zadania z zakresu treningu mentalnego oraz praca w grupach.

Wieczorne spotkanie integracyjne – nasze obozy i spotkania integracyjne po całym dniu aktywności, to świetna forma spotkania ludzi z pasją do gór. Podczas wieczornej integracji w sobotę, poznasz ludzi o podobnych celach i zainteresowaniach górskich. Po naszych obozach zawsze, co najmniej kilka osób kontynuuje znajomości i niejednokrotnie planują wspólne wyprawy i trekkinig górskie. 

Kadra szkoleniowa

Karol Hennig – Trener specjalizujący się w przygotowaniu wydolnościowym i treningowym do wypraw górskich. Przygotowywał m.in członków Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018. Ukończył AWF w Poznaniu, gdzie przeprowadził badania z udziałem alpinistów, które zostały opublikowane w High Altitude Medicine & Biology – prestiżowym czasopiśmie dot. medycyny i fizjologii wysokogórskiej. Jest wielkim miłośnikiem wspinaczki górskiej i sportowej.

Emilia Włodkowska – Absolwentka Gdańskiego AWFu, fizjoterapeutka, trenerka przygotowania motorycznego. Na co dzień zajmuję się głównie problemami układu ruchu, ortopedią urazową oraz prewencją kontuzji. W górach jest o każdej porze roku, czy to w skale czy w lodzie.

Karol Rucikowski –Absolwent studiów magisterskich na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz dyplomowany psycholog sportu. Współpracuje ze sportowcami na różnym poziomie zaawansowania od ponad 5 lat. W ostatnich dwóch latach współpracuje z Polskim Związkiem Paraolimpijskim, gdzie pomaga zawodnikom budować odporność psychiczną, która jest niezbędna podczas wyzwań na najważniejszych zawodach sportowych.

Szczegóły organizacyjne:

Nocleg: Ośrodek wypoczynkowy „Halny” w Karpaczu
Cena: 1099 zł

Cena zawiera: Nocleg, śniadania w formie szwedzkiego stołu (opcja wegetariańska i mięsna), szkolenia na szlaku, wynajem pulsometru na czas obozu, treningi pod okiem trenerów, materiały szkoleniowe po obozie.

Zapisy przyjmujemy do 17.01.2022 
Ilość miejsc ograniczona
Decyduje kolejność zgłoszeń

0