Obóz biegowy w Karpaczu z Formą na Szczyt

Górski obóz biegowy Karpacz 10-12.03.2023 r.

Weź udział w obozie dla biegaczy górskich, w pięknych Karkonoszach.
W naszym obozie mogą wziąć udział osoby biegające na różnym poziomie. Zarówno osoby początkujące jak i osoby regularnie trenujące. Boisz się, że nie dasz rady? Jeśli jesteś w stanie przebiec 5 km ciągiem dwa razy w tygodniu, to na pewno dasz radę 😉

Dla kogo jest przeznaczony obóz ?

Jeśli biegasz po górach lub planujesz biegi górskie to ten obóz jest dla Ciebie. Dowiesz się o najważniejszych aspektach treningu biegowego. Przeprowadzimy szkolenia z pomiaru tętna, prewencji kontuzji, treningu siłowego i treningu technicznego. Nasz obóz jest przeznaczony dla osób, które chcą spędzić aktywny weekend oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat efektywnego treningu.

Zajęcia na obozie

Obóz z Formą na Szczyt  to maksimum wiedzy i praktyki. Przeprowadzimy wycieczkę biegową, trening na siłowni, trening na hali lub na stadionie (w zależności od warunków) oraz trening techniki poruszania na różnych szlakach górskich. Również weźmiesz udział w dwóch wykładach na temat planowania startów oraz tego, jak poprzez inne działania na co dzień możesz poprawić swoją formę biegową.

Program obozu

  • Trening rozruchowy w pierwszym dniu obozu.
  • Wykład na temat przygotowania treningowego oraz strategii wysiłku do konkretnych dystansów biegowych (10 km, półmaraton, maraton, ultramaraton, vertical).
  • Wycieczka biegowa w formie treningu szkoleniowego.
  • Trening motoryczny na siłowni ukierunkowany na biegi górskie.
  • Wykład na temat biegania bez kontuzji i treningu uzupełniającego dla biegaczy górskich.
  • Trening techniki biegowej na sali gimnastycznej lub stadionie lekkoatletycznym.
  • Trening techniki zbiegów, podbiegów i koordynacji na różnych typach ścieżek górskich.
  • Integracja i tworzenie grupy biegowej.

Kadra szkoleniowa

Nasza Kadra to absolutny top pod kątem profesjonalizmu.

Trenerem głównym na obozie będzie Sebastian Białobrzeski. Absolwent AWF w Poznaniu. Trener czołowych biegaczy górskich oraz trener aktualnego rekordzisty świata w biegu m.in na 100 km. Sebastian jest też zwycięzcą m.in. Biegu Rzeźnika, czy biegu na 240 km podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegowego.

Kolejnym trenerem jest Patryk Wróbel. Ukończył AWF we Wrocławiu ze specjalizacją trenera lekkiej atletyki. Jest byłym zawodnikiem Kadry Narodowej PZLA. Może pochwalić się rekordem życiowym na 800 m w czasie 1:49 min, czy rekordem na 1000 m w czasie 2:27 min.

Trzecim trenerem na obozie będzie Kamil Żyłka. Absolwent fizjoterapii na AWF w Katowicach. Łączy pracę trenera biegania z pracą fizjoterapeuty co pozwala mu kompleksowo podejść do kwestii urazów i treningu motorycznego. Kamil współpracuje z zawodnikami sportowymi na poziomie mistrzostw polski, dzięki czemu posiada bardzo cenne doświadczenie.

Miejsce i warunki

Obóz odbędzie się w Karpaczu i właśnie z Karpacza będziemy biegać na pobliskich szlakach górskich. Naszą bazą noclegową jest ośrodek Nowa Królowa Karkonoszy, który mieści się tuż obok nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego im. Ireny Szewińskiej. Wszyscy uczestnicy obozu będą zakwaterowani w pokojach 2-3 osobowych.  W ramach ceny wszyscy uczestnicy mają zapewnione 3 posiłki.

Szczegóły organizacyjne:

Cena obozu – 899 zł

Cena zawiera:
– 2 noclegi w pokojach 2-3 osobowych,
– 3 posiłki (w piątek kolację, w niedzielę śniadanie i obiad),
– treningi biegowe w górach,
– wykłady i szkolenia,
– pozostałe zajęcia wymienione w programie, 
– wstęp na profesjonalną siłownię stworzoną na potrzeby treningu lekkoatletów,
– profesjonalną opiekę trenerską podczas całego obozu,
– ubezpieczenie NNW.

Ilość miejsc ograniczona
Decyduje kolejność zgłoszeń