Obóz alpejski w Masywie Mont Blanc - Courmayer/Chamonix : 15-22.06.2024 r.

PRZEŻYJ NIEZAPOMNIANĄ PRZYGODĘ W MASYWIE MONT BLANC

Zapisz się i rozpocznij przygotowania już teraz! Nie ma znaczenia, na jakim poziomie wytrenowania jesteś – pomożemy Ci przygotować się do obozu. Zarówno pod kątem kondycyjnym, jak i wspinaczkowym. Zapisując się na obóz z nami, nie tylko przeżyjesz górską przygodę, ale przejdziesz również cały proces, w którym zadbasz o kondycję i swoje zdrowie.

Zabierzemy Cię do światowej stolicy alpinizmu – Chamonix, gdzie w każdym miejscu czuć atmosferę sportów górskich, a widok na Mont Blanc będzie towarzyszył nam każdego dnia. Zdobędziesz z nami najbardziej spektakularne granie oraz pokonasz drogi wspinaczkowe pod opieką najbardziej wykwalifikowanych międzynarodowych przewodników górskich IVBV. Nasz obóz w Masywie Mont Blanc jest skierowany do osób, które poszukują czegoś więcej niż typowej turystyki wysokogórskiej. Jeśli pragniesz rozwinąć swoją pasję górską, zdobyć doświadczenie wspinaczkowe i doświadczyć alpinizmu na najwyższym poziomie, to ten obóz jest dedykowany dla Ciebie.  

Zastanawiasz się nad obozem w Masywie Mont Blanc?

Zobacz jak wyglądają nasze obozy wysokogórskie

Obóz alpejski w Masywie Mont Blanc to niezapmniana przygoda dedykowana dla osób, które chcą zdobywać górskie szczyty i pokonywać kultowe granie w pięknej scenerii lodowców i strzelistych turnii górskich.  To przede wszystkim szansa na poprawienie kondycji, sprawdzenie możliwości naszego organizmu na dużych wysokościach i podczas kilkudniowego wysiłku. To również treningi pod czujnym okiem trenerów, szkolenia, warsztaty i wykłady, a nade wszystko – najlepsza atmosfera, bezpieczeństwo i profesjonalizm.
Zapisując się na obóz przejdziesz przez proces budowania formy i szkoleń górskich, który będzie zwieńczony zdobyciem czterotysięcznika alpejskiego. 

Obóz będzie podzielony na dwie części (więcej szczegółów na temat poszczególnych dni znajdziesz w dalszej części opisu):

1. Aklimatyzacyjno – szkoleniowa (16-17.06.2024 r.): W tej części będziemy odbywać trekkingi aklimatyzacyjne, podczas których planujemy zdobyć wysokość 3000 m n.p.m. W tym czasie będą odbywały się również szkolenia dotyczące treningu górskiego oraz aklimatyzacji przeprowadzone przez trenerów Formy na Szczyt.

2. Wysokogórsko – szkoleniowa (18-21.06.2024 r.): Podczas tej części będziemy pokonywać drogi wspinaczkowe, górskie granie oraz zdobywać szczyty w Masywie Mont Blanc. Planujemy aby każde wyjście było realizowane powyżej wysokości 3000 m n.p.m. Będziemy dzielić się na zespoły (2 osoby na przewodnika), dzięki czemu każde wyjście w góry będzie dopasowane do możliwości fizycznych i technicznych każdego z uczestników obozu.

Podczas obozu przede wszystkim ocenimy Twój organizm pod względem możliwości wysiłkowych w górach oraz dowiesz się, jak adaptujesz się do wysokości. Wyjścia górskie będą odbywały się w podgrupach o różnym poziomie kondycyjnym, tak aby tempo było dopasowane do potrzeb każdego uczestnika. Szkolenia teoretyczne i warsztaty będą przeprowadzane dla wszystkich.

Program obozu nie obejmuje zdobycia szczytu Mont Blanc. Naszym celem jest zaoferowanie wyjątkowych doświadczeń alpinistycznych na alternatywnych trasach, które w naszej ocenie oferują większą wartość edukacyjną i przygodową.  Wybierając mniej uczęszczane drogi wspinaczkowe i granie, uczestnicy będą mieli okazję na rozwijanie umiejętności technicznych w bardziej zróżnicowanym i atrakcyjnym terenie. Wybrane przez nas cele nie tylko wzbogacą Twoje doświadczenie górskie, ale także pozwolą Ci rozwinąć Twoje kompetencje górskie.

Obóz w skrócie:

 • 2 dni wyjść aklimatyzacyjnych podczas których przekroczymy wysokosć 3000 m n.p.m

 • Szkolenia na temat treningu, aklimatyzacji oraz prewencji kontuzji

 • Szkolenia na lodowcu z przewodnikami IVBV

 • Indywidualne pomiary saturacji oraz mleczanu pod kątem aklimatyzacji i wysiłku

 • Przejście kultowymi drogami wspinaczkowymi i graniami w rejonie Masywu Mont Blanc

 • Zdobycie cennego doświadczenia alpinistycznego w najbardziej kultowym miejscu alpejskim na świecie. 

Zastanawiasz się nad obozem w Masywie Mont Blanc?
Zobacz opinie uczestników naszego drugiego obozu wysokogórskiego w Masywie Monte Rosa.

Ramowy program obozu

Dzień 1. (15.06) - Przyjazd Chamonix, wieczorne spotkanie organizacyjne.

Obóz rozpoczynamy od wieczornego spotkania w miejscowości Chamonix-Mont Blanc. Jest to dzień organizacyjny, który będziemy rozpoczynać od spotkania z uczestnikami i szczegółowym przedstawieniem programu obozu. Dzięki temu wszyscy uczestnicy będą mogli się zregenerować oraz przygotować do kolejnych wyjść aklimatyzacyjnych.

Dni 2. i 3. (16-17.06) - trekkingi aklimatyzacyjne

Te dwa dni poświęcimy na wyjścia aklimatyzacyjne. Podczas każdego z wyjść będziemy zdobywać przewyższenie oraz częściowo wjeżdżać kolejką, tak aby jak najlepiej zaaklimatyzować organizm.  Podczas treningów będziemy mierzyć saturację oraz tętno, a także dokonamy pomiaru mleczanu, który pozwoli nam na precyzyjną ocenę poziomu wydolności każdego z uczestników.

Poza treningiem podczas wyjść trener Karol Hennig przeprowadzi również warsztaty na temat strategii rozkładania sił i wysiłku w trakcie aklimatyzacji.

Drugiego dnia, po powrocie,  odbędzie się spotkanie z przewodnikami w celu sprawdzenia sprzętu przed częścią wysokogórską.

Dni 4.-7. (18-21.06) - część wysokogórska

W kolejnych czterech dniach będziemy zdobywać górskie szczyty i pokonywać drogi wspinaczkowe dopasowane pod kątem technicznym do Twoich możliwości.  Będziemy wjeżdżać kolejką na Aiguille du Midi oraz Sky Way Monte Bianco po stronie włoskiej. Planujemy również jedną noc w schronisku Torino. Ilość i kolejność zdobytych szczytów oraz pokonanych dróg wspinaczkowych będzie zależała od pogody, warunków śniegowych, kondycji i chęci grup – na jednego przewodnika przydają 2 osoby, więc może się również zdarzyć, że różne grupy wybiorą się na różne szczyty.

Dzień 7-8. (21-22.06) - zakończenie obozu

21.06 – po zejściu z gór spotykamy się na podsumowanie obozu. Obóz  kończy się w dniu 21.06.2024 r.  Zdajemy sobie sprawę, że odpoczynek po intensywnym dniu w górach jest ważny i  możesz potrzebować regeneracji, dlatego od Ciebie zależy, czy chcesz zakończyć pobyt i wrócić do domu 21.06 lub 22.06. 

Tak wygląda ramowy plan obozu, jednak musimy brać pod uwagę fakt, że pogoda w górach zawsze może pokrzyżować nasze zamiary, dlatego w przypadku trudnych warunków zakładamy działania alpinistyczne w oparciu o wielowyciągowe drogi wspinaczkowe lub wyjścia wysokogórskie pobliskich rejonach górskich, w których będą możliwości i warunki pozwalające na przeprowadzanie wyjść przewodnickich lub szkoleń. 

Kadra obozu

Część pierwszą obozu poprowadzi Karol Hennig – trener specjalizujący się w przygotowaniu wydolnościowym i treningowym do wypraw górskich. Przygotowywał m.in członków Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018. Karol rozpocznie i zakończy obóz oraz poprowadzi wyjścia i wykłady w dwóch pierwszych dniach aklimatyzacyjnych.

Część drugą obozu poprowadzą przewodnicy IVBV:  przewodnicy z wieloletnim wysokogórskim oraz zimowym doświadczeniem. Aktywnie działają w Tatrach oraz Alpach. Co ważne – zawsze dobieramy kadrę przewodnicką pod kątem podejścia i pozytywnego nastawienia do klientów. Nasi przewodnicy są osobami nie tylko z wysokimi kompetencjami technicznymi ale również są bardzo sympatyczni i nastawieni na koleżeńską relację w górach.

Bezpieczne i profesjonalne obozy wysokogórskie z Formą na Szczyt i międzynarodowymi przewodnikami wysokogórskimi IVBV.

Praca przewodników wysokogórskich w krajach alpejskich jest regulowana prawnie. W teren o charakterze wspinaczkowym i lodowcowym możesz wejść wyłącznie z przewodnikiem, który posiada kwalifikacje i odpowiednie uprawnienia. Na naszych obozach masz pewność, że kadra posiada najwyższe kwalifikacje pod kątem bezpieczeństwa i profesjonalizmu.

3 rzeczy, które wyróżniają nasz obóz:

1. Przygotujemy Cię kondycyjnie do obozu:

już przed obozem zadbamy o Twoje przygotowanie wydolnościowe. Po potwierdzeniu Twojego uczestnictwa w obozie, nasz trener skonsultuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie zalecenia treningowe oraz plan przygotowania kondycyjnego do obozu, dopasowany do Twojego poziomu wytrenowania. Dzięki temu zadbasz o swoje zdrowie i przygotujesz się do wyjazdu. 

2. Ocenimy Twoje predyspozycje do wysiłku w górskim niedotlenieniu:

w trakcie obozu uczestnicy będą zapisywali swój trening za pomocą pulsometrów. Dzięki temu każda osoba będzie posiadała zapis pracy serca podczas wysiłku w górach. Dodatkowo będziemy mierzyć podczas treningu i spoczynku saturację krwi za pomocą pulsoksymetru. Osoby chętne będą miały również wykonany pomiar mleczanu we krwi podczas wysiłku, dzięki czemu dowiedzą się o indywidualnych możliwościach organizmu podczas aktywności górskiej. Po obozie, podczas konsultacji przekażemy każdej osobie informacje na temat indywidualnych możliwości adaptacyjnych do wysokości.

3. Łączenie teorii z praktyką w warunkach wysokogórskich

Podczas obozu przeprowadzimy wykłady na temat regeneracji, wydolności w górach i adaptacji do środowiska górskiego. Tematy, które poruszymy na wykładach będziemy opracowywać również w praktyce w warunkach wysokogórskich. Część naszych szkoleń wykonamy na wysokości powyżej 3000 m n.p.m. Dzięki temu wszyscy utrwalą wiedzę z wykładów w praktyce. 

Nie wiesz, czy obóz jest dla Ciebie? Masz dodatkowe pytania?

⬇️ Zostaw kontakt i zadzwonimy do Ciebie ⬇️

Szczegóły organizacyjne:

Cena: 10 990zł

(płatność możliwa w 3 ratach) 

Cena zawiera:

Przed obozem:

 • Indywidualną konsultację online z naszym trenerem.
 • Zalecenia treningowe i plan treningowy przygotowujący do obozu treningowego i działalności wysokogórskiej

W trakcie obozu:

 • Wyjścia górskie pod okiem trenera Formy na Szczyt oraz przewodników IVBV
 • Wykłady na temat treningu w górach, przygotowania do wyprawy, oceny adaptacji do wysiłku w górach wysokich oraz regeneracji
 • Pulsometr na czas trwania obozu
 • Pomiar i analizę pracy serca podczas obozu oraz pomiar saturacji
 • Warsztaty z fizjologii wysokogórskiej w naturalnych warunkach
 • Opiekę międzynarodowych przewodników wysokogórskich IVBV

Cena nie zawiera – kosztów dojazdu, kosztu noclegów, kosztu noclegów w schronisku, kosztów wjazdu i zjazdu kolejkami oraz wyżywienia.

Ilość miejsc na obóz jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje logistyczne:

Naszą bazą noclegową jest miejscowość Chamonix – Mont Blanc. Jest to malownicza miejscowość, położona u podnóży masywu Mont Blanc, na wysokości 1385 m n.p.m. Nocleg rekomendujemy w wybranym przez naszą kadrę hotelu, który jest oferuje dobry standard w połączeniu z atrakcyjną ceną.  Szczegóły dot. rekomendowanego przez nas hotelu otrzymasz po zapisie. 

Schronisko
Podczas części wysokogórskiej będziemy spać w schronisku Torino. Nocleg będzie można wybrać w różnych opcjach wyżywienia.  Cena noclegu wynosi od 65 do 75 euro za dobę, w zależności od opcji żywieniowej. 

Kolejki górskie
Z racji dużych dystansów i przewyższeń niemożliwe jest szybkie dotarcie do terenu wysokogórskiego w ciągu kilku godzin z Chamonix czy Courmayeur, dlatego aby szybko przetransportować się w rejon wysokogórski będziemy korzystać z kolejek. Planujemy 3-4 razy wjechać kolejką do góry. Pojedynczy wjazd oscyluje w cenie 55-65 euro. 

Dojazd
Transport we własnym zakresie – rekomendujemy transport lotniczy do Genewy. Z lotniska jeździ regularnie bezpośredni autobus do centrum Chamonix, które jest naszą bazą wypadową. 

Poniżej możesz znaleźć rozkład lotów w dwie strony, z najpopularniejszych lotnisk w Polsce do Genewy. 

Warszawa – Genewa 
Kraków – Genewa
Wrocław – Genewa
Katowice – Genewa
Poznań – Genewa
Gdańsk – Genewa
Szczecin – Genewa
Rzeszów – Genewa 

Przed obozem zadbamy o Twoje przygotowanie kondycyjne i wydolnościowe. Po przesłaniu opisu Twojego doświadczenia z aktywnością fizyczną oraz po 30 minutowej konsultacji z trenerem, otrzymasz od nas plan treningowy, dopasowany do Twoich potrzeb i poziomu zaawansowania. Pomoże Ci to przed obozem podjąć świadomy trening.

Podczas obozu będziemy oceniać predyspozycje uczestników do wysiłku na wysokości, przeprowadzimy badania pracy serca, poziomu aklimatyzacji, oraz reakcji organizmu na wysokość. 

W trakcie obozu będzie również wiele okazji do poszerzenia swojej wiedzy teoretycznej na temat regeneracji, wydolności w górach i adaptacji do środowiska górskiego. Oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz umiejętności praktyczne m.in. dzięki szkoleniom na lodowcu oraz trekkingom na dużej wysokości. 

Jeśli jesteś w stanie wykonywać kilka dni pod rząd trekkingi w Tatrach, Beskidach czy Karkonoszach, to obóz jest dla Ciebie. Pamiętaj, że przed obozem nasi trenerzy skonsultują się z Tobą w formie online i zaplanują Twój trening, dzięki czemu zadbasz o swoje zdrowie i formę  jeszcze przed obozem. Im szybciej się zgłosisz tym dłuższy będzie Twój plan treningowy i tym samym lepsza forma w górach.

Osoby uczestniczące w naszych szkoleniach i obozach to w 60 – 70% osoby nie znające innych uczestników przed obozem. Będziesz wśród osób, które – podobnie jak Ty – są miłośnikami gór oraz pasjonatami wypraw górskich. To świetna okazja do wymiany doświadczeń, rozmów oraz wspomnień. Wszyscy są otwarci i chętni do zawierania nowych znajomości i wymiany górskich doświadczeń, dlatego spokojnie – gwarantujemy dobrą atmosferę i zgrany, górski zespół 🙂

Biorąc pod uwagę różne preferencje żywieniowe, organizację posiłków pozostawiamy po Waszej stronie. Można zabrać prowiant z Polski, kupić na miejscu lub skorzystać z licznych restauracji i barów.  Z doświadczenia wiemy też, że na pewno zdarzy nam się wyjść wspólnie na obiad do restauracji. W schroniskach jest możliwość wykupienia noclegu wraz z wyżywieniem (śniadanie i obiadokolacja).

Rzeczy, które potrzebujesz na obóz to odzież i obuwie w góry oraz podstawowy sprzęt alpinistyczny. Spis rzeczy, które każdy uczestnik powinien zabrać ze sobą na obóz zostanie wysłany mailem po wstępnym zgłoszeniu. Zapraszamy do kontaktu w razie wątpliwości. Pamiętaj że lista ma charakter orientacyjny i należy ją dopasować do własnych preferencji.

Przy pakowaniu należy wziąć pod uwagę, że rano temperatura może spadać do około 0 stopni, lub nawet poniżej 0 – szczególnie w wysokich partiach gór. Za to za dnia w dolinie może być około 30 stopni, tak więc należy przygotować się na każdą porę roku.

Obóz w masywie Mont Blanc jest nieco bardziej wymagający pod kątem technicznym niż nasz obóz w masywie Monte Rosa, ale został zaprojektowany tak, by być dostępnym i przyjemnym dla każdego, niezależnie od poziomu doświadczenia. Pod kątem wymagań kondycyjnych nie jest trudniejszy niż obóz w Masywie Monte Rosa. Chociaż wprowadzamy nieco więcej elementów technicznych, takich jak podstawy poruszania się w terenie mixtowym (teren skalny i śnieżny), każde wyjście będzie przeprowadzane w miejscach umożliwiających asekurację, a poziom trudności będzie dobierany do danej grupy na linie. Zamiarem tego obozu jest nie tylko wprowadzenie Cię w techniczną stronę alpinizmu, ale również dostosowanie każdej wycieczki do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującą/ym entuzjastą gór czy doświadczoną/ym wspinaczem, znajdziemy dla Ciebie odpowiednie wyzwania, które będą nie tylko ekscytujące, ale i całkowicie osiągalne.

Wszystkie prawa zastrzeżone.