Obóz biegowy na Teneryfie - nagłówek

Górski obóz biegowy na Teneryfie: 5-12 listopad 2022

Zapraszamy Cię na górski obóz biegowy na Teneryfie pod opieką bardzo doświadczonej kadry, w tym trenera rekordzistów świata w biegach długodystansowych – Sebastiana Białobrzeskiego.
Nasz obóz to nie tylko świetny czas na malowniczej wyspie, ale również kompletne przeszkolenie pod kątem biegowym oraz sprawdzenie Twojego organizmu pod kątem techniki biegu, stref wysiłkowych, zdolności aklimatyzacyjnych oraz prewencji kontuzji.
Obóz biegowy na Teneryfie - biegaczka

Podczas obozu zrealizujemy wycieczki biegowe w terenie górskim, treningi techniczne na stadionie, treningi wzmacniające na siłowni oraz treningi ukierunkowane na regenerację. Każdego dnia odbędą się dwie sesje treningowe, tak jak ma to miejsce na każdym profesjonalnym obozie treningowym.

Do kogo skierowany jest nasz obóz:

 • Osób, które są w stanie przebiec trzy razy w tygodniu 10km
 • Osób, którym zależy na poprawie techniki biegania i zmniejszeniu ryzyka kontuzji
 • Dla osób, które chcą wynieść swój trening biegowy na wyższy poziom dzięki kompleksowej ocenie trenerskiej
 • Wszystkich osób, które nie wiedzą jak metodycznie ułożyć swój trening i potrzebują fachowej porady.
 • Miłośników gór i treningu w atrakcyjnych przyrodniczo miejscach.

Co się wydarzy podczas obozu

 • Każdego dnia dwie sesje treningowe. 
 • Treningi na stadionie lekkoatletycznym ukierunkowane na technikę biegową (m.in na płotkach)
 • Treningi biegowe w górach. 
 • Trening wysokogórski powyżej 2800 m n.p.m  ukierunkowany na pomiary zdolności aklimatyzacyjnych i odpowiedzi organizmu na niedotlenienie. 
 • Treningi regeneracyjne – sesje rozciągania i mobilności.
 • Videoanaliza biegu i zalecenia treningowe ukierunkowane na poprawę techniki i kroku biegowego.
 • Ocena motoryczna wykonana za pomocą testów sprawnościowych.
 • Pomiary tętna i mleczanu – wyznaczenie stref intensywności wysiłku.
 • Warsztaty treningowe z zakresu treningu w warunkach wysokogórskich.
 • Treningi na siłowni.
 • Indywidualna konsultacja z trenerem podsumowująca udział w obozie (m.in zalecenia treningowe pod kątem obciążeń kondycyjnych, zalecenia dot. treningu motorycznego i techniki biegowej
 • Każdy uczestnik otrzyma koszulkę biegową Formy na Szczyt

Kadra obozu

Sebastian Białobrzeski – trener biegania w naszym teamie.  Trenuje m.in rekordzistę świata w biegu na 100 km i 24 h.  Dwukrotny zwycięzca Biegu Rzeźnika w latach 2015 i 2016. Związany ze sportem i bieganiem od dziecka. Od 2009 cenne doświadczenie zdobywał na AWF w Poznaniu, które ukończył z wyróżnieniem. Od 11 lat trener przygotowania fizycznego w klubie sportowym City Zen Poznań. Jego najmocniejszą stroną są biegi ultramaratońskie. Sebastian może pochwalić się biegowymi sukcesami zarówno w swoim wykonaniu jak i sukcesami podopiecznych – obecnie współpracuje z najlepszymi ultramaratończykami na Świecie.

Karol Hennig założyciel i pomysłodawca Formy na Szczyt. Specjalizuje się w ocenie możliwości wydolnościowych w warunkach górskich. Współpracował z czołowymi biegaczami górskimi w zakresie oceny obciążeń treningowych i oceny procesu regeneracji. Przygotowywał m.in członków Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018. Ukończył AWF w Poznaniu, gdzie przeprowadził badania z udziałem alpinistów, które zostały opublikowane w High Altitude Medicine & Biology – prestiżowym czasopiśmie dot. medycyny i fizjologii wysokogórskiej. Jest wielkim miłośnikiem wspinaczki górskiej i sportowej. W przeszłości biegacz długodystansowy. 

Obóz dla biegaczy górskich odbędzie się w miejscowości Playas des Americas, położonej nad samym morzem, u podnóża szczytu Pico del Teide, wznoszącego się na wysokość ponad 3800 m n.p.m.

Szczegółowy program obozu

Podczas obozu wykonamy co najmniej dwa treningi na stadionie lekkoatletycznym, ukierunkowane na poprawę techniki biegowej. Podczas treningów będziemy oceniać Twój bieg pod kątem motorycznym i zastosujemy odpowiednie ćwiczenia, które będą wspierać rozwój jakościowy Twojego biegu. Poznasz najważniejsze ćwiczenia poprawiające technikę i ekonomię biegu.

To najważniejszy punkt naszego obozu. Podczas 7 dniowego obozu planujemy zrealizować 5 lub 6 treningów biegowych w górach, w tym 2 lub 3 wycieczki biegowe. Treningi będą odbywały się na różnych wysokościach. Zrealizujemy wycieczki biegowe startując z poziomu morza oraz wyjeżdżając w góry i rozpoczynając trening  na wysokości ponad 2000 m n.p.m. Treningi będą realizowane w wulkanicznym terenie.

Każdy organizm inaczej reaguje na wysokość i niedotlenienie. Podczas obozu sprawdzimy jak z tym sobie radzi Twój organizm. Ocenimy jak intensywnie spada Twoja wydolność na wysokości oraz jak długo musisz się aklimatyzować aby efektywnie funkcjonować na dużych wysokościach. Ten trening odbędzie się na ponad 3200 m n.p.m.

W trakcie obozu 3-4 krotnie wykonamy sesje rolowania i rozciągania, które wpłyną pozytywnie na Twoją regenerację i samopoczucie na treningach. Rozluźnienie mięśni podczas obozu treningowego pozwoli Ci szybciej regenerować się przed kolejnymi treningami w górach. Treningi mają charakter szkoleniowy. Przedstawione zostaną ćwiczenia, dzięki którym unikniesz najczęstszych kontuzji biegaczy. Treningi szkoleniowe  również zostaną zapisane w formie video, a Ty po obozie otrzymasz dostęp do nagrań, dzięki czemu w każdym momencie będziesz w stanie wrócić do interesujących Cię ćwiczeń.

Każdy z uczestników weźmie udział w indywidualnej ocenie techniki biegu. Twój bieg zostanie nagrany na bieżni i oceniony przez naszych trenerów pod kątem jakości ruchu. Dowiesz się co należy poprawić w Twojej technice biegu, aby biegać szybciej i jednocześnie zmniejszyć ryzyko kontuzji. Otrzymasz również zindywidualizowane wskazówki od naszych trenerów​.

Nasi trenerzy to specjaliści w zakresie treningu motorycznego, dzięki czemu są w stanie precyzyjnie sprawdzić, które grupy mięśniowe w Twoim organizmie wymagają wzmocnienia, a które rozluźnienia. Przejdziesz indywidualną ocenę Twoich możliwości motorycznych za pomocą specjalistycznych testów. Na podstawie oceny motorycznej wyznaczymy dla Ciebie zestaw ćwiczeń, który poprawi Twoją postawę, sprawność biegową oraz zmniejszy ryzyko kontuzji.

W pierwszych dniach obozu sprawdzimy Twoje parametry tętna oraz ocenimy stężenie mleczanu we krwi. Dzięki temu będziemy w stanie precyzyjnie ocenić intensywność procesów beztlenowych oraz efektywność procesów tlenowych przy różnym tempie biegu. Ten sprawdzian oraz nasza analiza,  pozwoli Ci trenować bardziej świadomie na co dzień. Dowiesz się jak skutecznie budować wytrzymałość długiego czasu oraz jak zwiększać wydolność maksymalną i tempo biegu. Otrzymasz indywidualną ocenę Twojego poziomu wydolności.

Zdolności wysiłkowe spadają już na wysokości 300 m n.p.m. Na wysokości 2500 metrów wydolność może spaść aż o 20%. Podczas obozu przeprowadzimy wyjątkowy warsztat na temat wpływu działania górskiego niedotlenienia na Twoje możliwości wysiłkowe. Poruszone zagadnienia na szkoleniu będziesz testować podczas treningów w kolejnych etapach obozu. Dzięki temu w praktyce utrwalisz poznane zagadnienia na warsztatach.

Nasi trenerzy przeprowadzą treningi wzmacniające specjalnie ukierunkowane na poprawę dynamiki biegu w górach, koordynację oraz unikanie kontuzji na szlakach. Treningi będą miały charakter szkoleniowy. Przedstawimy zasady wykonywania konkretnych ćwiczeń wzmacniających, a nasi trenerzy będą czuwać nad poprawnym wykonywaniem ćwiczeń przez Uczestników obozu.

Na koniec obozu nasz trener przeprowadzi  z Tobą konsultację podsumowującą wszystkie zebrane informacje na temat Twoich zapisów z treningów, obserwacji na treningach motorycznych oraz treningów technicznych. Otrzymasz też konkretne zalecenia dot. tego jakie cele warto wyznaczać w najbliższych miesiącach oraz jak powinny wyglądać Twoje założenia treningowe. 

Stadion i okolica zaplanowanych treningów biegowych.

Szczegóły organizacyjne:

Cena: 3899zł + 399 euro

Cena zawiera:

 • Nocleg w 4* hotelu.
 • Śniadania i obiadokolacje w trakcie trwania całego obozu.
 • Wejściówki na stadion lekkoatletyczny i siłownie.
 • Treningi na stadionie lekkoatletycznym ukierunkowane na technikę biegową (m.in na płotkach).
 • Treningi biegowe w górach.
 • Trening wysokogórski powyżej 2800 m n.p.m ukierunkowany na pomiary zdolności aklimatyzacyjnych i odpowiedzi organizmu na niedotlenienie.
 • Treningi regeneracyjne – sesje rozciągania i mobilności.
 • Videoanalize biegu i zalecenia treningowe ukierunkowane na poprawę techniki i kroku biegowego.
 • Pomiary tętna i mleczanu – wyznaczenie stref intensywności wysiłku
  indywidualną konsultacje z trenerem.
 • Warsztaty treningowe z zakresu treningu w warunkach wysokogórskich.
 • Koszulkę biegową Formy na Szczyt.
 • Ubezpieczenie NNW.

Cena nie zawiera – kosztów przelotu, transferu z lotniska do hotelu, dodatkowych kosztów jedzenia i napojów.

Nocleg:

Naszą bazą noclegową będzie Hotel Zentral****
Hotel (https://www.hotelzentralcenter.com/) jest położony zaledwie 3 minuty spokojnego biegu od morza oraz 300 metrów od stadionu lekkoatletycznego, na którym będzie odbywać się część treningów. Wszyscy nasi obozowicze będą mieli zapewnione śniadania w formie szwedzkiego stołu oraz obiadokolacje. W hotelu do dyspozycji za dodatkową opłatą jest strefa spa oraz basen. 

Dojazd:

Na Teneryfę możesz bezpośrednio dolecieć z Warszawy. Z innych miast w Polsce możesz dolecieć z jedną przesiadką. Jeśli zgłosisz się na obóz treningowy pomożemy Ci dobrać lot w taki sposób, aby komfortowo rozpocząć obóz treningowy.
Istnieje możliwość dłuższego pobytu na Teneryfie i przylotu przed obozem oraz pozostania po obozie. Nasza ekipa zamelduje się na teneryfie dzień przed obozem treningowym, więc sami korzystamy z opcji przedłużonego pobytu.
Z południowego lotniska na Teneryfie (Aeropuerto de Tenerife Sur) do Playa de Las Americas jest zaledwie 35-40 min jazdy lokalnym autobusem i taką formę transportu z lotniska do miejscowości gdzie jest hotel polecamy.
Jeśli chodzi o godziny dojazdów: obóz rozpoczynamy w sobotę 5.11 od wieczornego spotkania organizacyjnego o 21:00, a kończymy w sobotę 12.11 po śniadaniu, czyli ok 10:00-11:00.

Obóz Alpejski z Formą na Szczy FAQ

Kadra trenerska na obozie to profesjonaliści z pasją, którzy współpracują z zawodnikami kadr narodowych. Nasz obóz to nie tylko treningi biegania w różnych miejscach. Wyjazd obejmuje również videoanalizę biegu, ocenę naszych stref intensywności poprzez pomiar mleczanu, szkolenia, regeneracje oraz konsultacje połączoną z zaleceniami trenerskimi. Jest to wyjazd, po którym wrócisz z kompletem informacji dotyczących tego, jak skutecznie trenować i dbać o zdrowie. 

Obóz jest skierowany do osób mających już doświadczenia z bieganiem, czyli osób, które są w stanie przebiec 10km trzy razy w tygodniu. Poza tym nie wymagamy doświadczenia górskiego, czy specjalistycznej wiedzy, ponieważ wszystkiego dowiecie się od naszych trenerów na obozie 🙂

Osoby uczestniczące w naszych szkoleniach i obozach to w 60 – 70% osoby nieznające innych uczestników przed obozem. Będziesz wśród osób, które – podobnie jak Ty – są miłośnikami biegów oraz gór. To świetna okazja do wymiany doświadczeń, rozmów oraz wspomnień. Wszyscy są otwarci i chętni do zawierania nowych znajomości i wymiany doświadczeń, dlatego spokojnie – gwarantujemy dobrą atmosferę i zgrany zespół 🙂

Hotel Zentral jest czterogwiazdkowym hotelem tylko dla dorosłych, więc jeśli ten wypad traktujecie też trochę jako odskocznię od obowiązków rodzinnych, to na pewno się to uda 😉 Warunki w hotelu są na bardzo wysokim poziomie (wszystkie pokoje są wyposażone w łazienkę, klimatyzację, minibar, telefon, telewizję oraz suszarkę do włosów), będziecie rozmieszczeni w pokojach dwuosobowych, a za dodatkową opłatą są dostępne również pokoje jednoosobowe (jeśli zależy Ci na takim pokoju, poinformuj nas o tym wcześniej). Do dyspozycji gości, za dodatkową opłatą,  jest również dostępna strefa SPA oraz basen.

Hotel jest położony 300m od stadionu na którym również będziemy przeprowadzać treningi.

W cenie hotelu mamy zapewnione codziennie śniadanie w formie szwedzkiego stołu oraz obiad. Jest też opcja wegetariańska, jednak musisz poinformować nas o tym w formularzu zapisów.

Na obóz nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu górskiego. Przydadzą się buty trailowe do biegania w terenie. Na Teneryfie w listopadzie, na poziomie morza panują bardzo łagodne i przyjemne warunki klimatyczne, a temperatura powietrza wynosi około 20-25 stopni. Część naszych wycieczek biegowych odbędzie się jednak na wysokości powyżej 2000 m n.p.m. dlatego warto zabrać ze sobą ciepłą odzież biegową. Przydadzą się również kije do biegania i plecak biegowy. Szczegółową listę sprzętu otrzymasz od nas drogą mailową po zgłoszeniu się na obóz.