Pakiety energetyczne – szturm dieta

Przygotowanie: Marta Naczyk

Wycena ustalana indywidualnie

Pakiet energetyczny/suplementacyjny przygotowany przez dietetyka zawiera produkty przeznaczone do spożywania w trakcie trekkingu, bądź wspinaczki. W skład pakietu wchodzą przekąski energetyczne, regeneracyjne oraz preparaty nawadniające. Wszystko jest skomponowane w zależności od możliwości wagowych, indywidualnego zapotrzebowania, preferencji oraz specyfiki żywienia w warunkach wysokogórskich. Każdy pakiet jest opisany i spakowany w poręczne opakowanie. Do pakietu dołączona jest zalaminowana instrukcja z zasadami korzystania z poszczególnych produktów. Istnieje możliwość podzielenia zestawów na poszczególne warianty wysokościowe oraz stworzenia zestawów wspierających regenerację i procesy aklimatyzacyjne.

 

Usługa przeznaczona dla: agencji turystycznych, firm organizujących trekkingi i wyprawy wysokogórskie; dla grup trekkingowych lub wyprawowych; dla indywidualnych klientów  – turystów wysokogórskich, alpinistów, himalaistów, biegaczy górskich.

Tworzona przez: Martę Naczyk, dietetyka sportowego, specjalistkę w zakresie logistyki żywienia w górach oraz w warunkach niedotlenienia górskiego, szkoleniowca Kadry Himalaistów PZA, odpowiedzialna za zaplecze żywieniowe wyprawy oraz opiekę dietetyczną Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 2017/2018. Aktywny sportowiec, trenuje m.in. biegi górskie.

W ramach usługi pakietu żywieniowego:
(1) poradę jakie produkty na daną wyprawę należy zabrać
(2) przesyłkę pocztową zawierającą zestaw gotowych pakietów energetycznych/suplementacyjnych w ilości zależnej od zamówienia
(3) instrukcję obsługi korzystania z produktów zawartych w pakietach
(4) zniżki na zakupy u naszych partnerów.

Co zyskujesz:

– przemyślana logistyka żywienia w trakcie wyjść, łatwe i poręczne opakowanie

– pakiet zawsze leży gotowy do schowania do plecaka i użycia w trakcie akcji górskiej oraz bezpośrednio po niej, aby przyspieszyć procesy regeneracji

– korzystanie z pakietu w trakcie aktywności górskiej ma oddalić moment zmęczenia i pozwolić zachować skupienie w najbardziej kluczowych momentach (bezpieczeństwo)

– zniwelowanie nawarstwiającego się zmęczenia i problemów z regeneracją, zwłaszcza kumulujących się w dniu ataku szczytowego

– zestawy są zróżnicowane pod względem smaku, konsystencji i rodzaju produktu – zawsze masz wybór, aczkolwiek przeważają te rozwiązania, które najczęściej sprawdzały się podczas wielu wypraw i wyjazdów

– bogactwo witamin, mikroelementów i substancji bioaktywnych wspierających organizm w trakcie wysiłku i w trakcie regeneracji pomiędzy wyjściami.

– odpowiednio zaplanowany schemat żywienia i nawodnienia zmniejsza ryzyko choroby wysokościowej i przybliży Cię do osiągnięcia założonego celu

– oszczędność czasu przed wyjazdem

– oszczędność pieniędzy poprzez zniżkowe zakupy produktów do pakietów u naszych partnerów

 

Jak skorzystać: warunkiem przygotowania pakietów jest odbycie konsultacji żywieniowej (koszt 200 PLN). Minimalne zamówienie to 5 pakietów.

Cena: koszt pakietu energetycznego to koszt przygotowania oraz koszt produktów. Wycena indywidualna, cena uzależniona jest od rodzaju, celu i czasu trwania wyprawy.

Zestawy są tworzone na podstawie wiedzy z zakresu fizjologii wysokogórskiej, dietetyki sportowej oraz przede wszystkim na bazie praktyki, czyli doświadczenia zdobytego podczas współpracy m.in. z kadrą wspinaczki wysokogórskiej PZA (program Polski Himalaizm Zimowy). Nasze zestawy jeździły w góry najwyższe: Mt Everest, Czo Oju, Annapurna, letnia oraz zimowa wyprawa na K2, Alpy, Kaukaz, Andy, szkolenia dla PZA oraz jako wyposażenie GOPR na wyjazdy szkoleniowe.

Lekarz, trener, dietetyk

Trójka kespertów wspiera Cię w drodze na szczyt.

Wspieramy amatorów i profesjonalistów,
których łączy pasja do gór.

Napisz do nas!